• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-5591-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

چاروق قاجاری به موزه باستان‌شناسی ابهر رفت


رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان ابهر، از اهدای یک لنگه چاروق قاجاريه به موزه باستان‌شناسی ابهر از سوی یکی از شهروندان خبر داد.

 

عباس شمشیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه يک لنگه چاروق مردانه دوخت بيرجند متعلق به دوره قاجاريه به موزه باستان‌شناسی ابهر اهدا شد، اظهار کرد: این اثر تاریخی با چرم گاوی برای سایز 43 مردانه با ارتفاع 12 سانتی‌متر، عرض 12 سانتی‌متر و طول 28 سانتی‌متر دوخته شده است.

 

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان ابهر با اشاره به اینکه چاروق اهدایی دارای تزئینات ترمه و نخ‌دوزی و دارای دوبند برای پابند است، تاکید کرد: محمد اسکندری از اهالی ابهر این لنگه چاروق متعلق به دوره قاجاریه را به اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان ابهر اهدا كرد تا در موزه باستان‌شناسی ابهر نگه‌داری شود.

 

شمشیری با بیان اینكه تاكنون 17 قلم اموال منقول تاریخی و فرهنگی به موزه باستان‌شناسی ابهر اهدا شده است، خاطرنشان كرد: در راستای فرهنگ‌سازی اهدای اموال منقول تاریخی و فرهنگی از ابتدای امسال تاکنون تعداد 17 قلم اموال منقول تاریخی و فرهنگی از طرف مردم فرهنگ‌دوست شهرستان ابهر، برای نگه‌داری در موزه باستان‌شناسی این شهرستان به اداره میراث‌فرهنگی ابهر اهدا شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: