• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-3287-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان:

نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی وظیفه همگانی است


مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: اگر خواهان جامعه متفکر و پویا هستیم باید فرهنگ کتابخوانی را در جامعه نهادینه کنیم و این وظیفه همگانی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امیرعلی نیکبخش در نشست تخصصی معرفی کتاب حوزه با حضور نویسندگان کتاب استان، اظهار کرد: کتاب در جامعه نقش مهمی را ایفا می‌کند، ما اگر خواهان جامعه متفکر و پویا هستیم باید به نقش کتاب و کتابخوانی واقف باشیم، در غیر این صورت جامعه مصرف‌گرا جز ضرر و زیان هیچ ثمره‌ای ندارد.

 

این مسئول یادآور شد: امروز متاسفانه میزان مطالعه کم است و در این میان فضای مجازی اثر نامناسبی بر این روند گذاشته است؛ چراکه با مطالعه می‌توان بسیاری از خلاءهای جامعه را با آگاهی‌بخشی مرتفع کرد.

 

وی افزود: امروز جنگ اطلاعات است، باید امروز توان اطلاعاتی خود را با بها دادن به مطالعه افزایش دهیم، امروز پشتوانه یک ملت علم است که باید از مدارس، دانشگاه‌های و حوزه‌ها شروع شود.

 

نیکبخش خاطرنشان کرد: ما باید فرهنگ کتابخوانی را در جامعه نهادینه کنیم و این اقدام باید نخست از سوی والدین در خانواده‌ و سپس در مراکز آموزشی ترویج و تبدیل به یک عادت شود.

 

در ادامه، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان زنجان اظهار کرد: در جهان هستی از هر موجودی هر عملی که از سوی انسان‌ها سر می‌زد با ابزارهای خاصی ارزبابی و قضاوت می‌شود، انسان‌ها سرمایه‌هایی دارند که با عمل‌شان سنجیده می‌شود.

 

حجت‌الاسلام بلال محمدی افزود: هرآنچه که از انسان سر می‌زد بر اساس برخورداری از حسن فعلی و فاعلی سنجیده می‌شود، هر عمل انسان در نزد خدا محاسبه و نمره داده می‌شود.

 

این مسئول تصریح کرد: کتاب در پیدایش عوامل تمدن‌ساز نقش بی‌بدیلی دارد، سنگ زیرین همه تمدن‌ها علم و کتاب است، اصلی‌ترین منبع در شکوفایی کمال عقل و بالندگی انسان کتاب است.

 

وی افزود: کتاب سرمایه اصلی انسان‌ها در پیدایش، تکامل و کمال زندگی محسوب می‌شود، آفرینش هستی مقدمه‌ای برای شکل‌گیری و هدایت انسان و رسیدن به کمال، بخش بزرگی از طریق کتاب تکوین و تشریح صورت می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: