• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-3586-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

اجرای دو طرح بزرگ کتابخوانی در حوزه‌های علمیه استان زنجان


معاون فرهنگی حوزه علمیه الزهرا (س) زنجان، از برگزاری برنامه‌های مختلف در راستای افزایش فرهنگ کتابخوانی در حوزه‌های علمیه‌ استان زنجان خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، کبری طاهری‌نژاد در حاشیه نشست تخصصی معرفی کتاب حوزه استان، اظهار کرد: به ‌مناسبت شروع هفته کتاب و کتابخوانی، برنامه‌های مختلفی در راستای افزایش سرانه کتابخوانی در حوزه علمیه الزهرا (س) زنجان برگزار می‌شود.

 

وی افزود: علاوه بر برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی در هفته کتاب و کتابخوانی، امسال شاهد اجرای دو طرح جدید در راستای رشد و توسعه فرهنگ کتابخوانی در حوزه علمیه استان خواهیم بود.

 

طاهری‌نژاد تصریح کرد: طرح چالش «چه کتابی می‌خوانید؟» یکی از طرح‌های مهم در بحث کتابخوانی محسوب می‌شود که این طرح همزمان با هفته کتابخوانی شروع و تا پایان هفته پژوهش ادامه خواهد داشت.

 

ابن مسئول یادآور شد: هدف از برگزاری این طرح، بررسی و آسیب‌شناسی میزان سرانه مطالعه در جامعه است که در ادامه این طرح نیز چند راهکار از سوی کارشناسان ارائه خواهد شد.

 

طاهری‌نژاد خاطرنشان کرد: طرح دیگر با عنوان «چالش ده کتاب» است اجرای این طرح بدین صورت است که هر فرد 10 عنوان کتاب موثری را که در زندگی خود مطالعه کرده، به یک نفر معرفی می‌کند. این معرفی به‌ صورت سلسله‌ای ادامه می‌یابد و در مدت زمان کوتاهی شاهد بخش بزرگی از کتابخوانان خواهیم بود که این طرح می‌تواند نقش مهمی را در افزایش سرانه مطالعه در ببن طلاب و عموم جامعه ایفا کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: