• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-5691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک هنرمند کاریکاتوریست:

فرصت حضور کاریکاتور در رسانه فراهم شود


یک هنرمند کاریکاتوریست گفت: رسانه علاوه بر فرصت ارائه کاریکاتور نقش مهمی در آموزش‌های عمومی در زمینه این هنر می‌توانند ایفا کنند که در حال حاضر زیاد این مساله مورد توجه قرار ندارد.

 

علی بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: کاریکاتور یکی از رشته‌های هنرهای تجسمی است که خود شامل سه گرایش کاریکاتور، کارتون و کمیک استریپ است.

 

وی با اشاره به اینکه کاریکاتور دفرمه کردن حالت چهره است هرچند به اشتباه هر طنز تصویری را کاریکاتور می‌نامیم، افزود: کارتون، کاریکاتور موضوعی است و در کمیک استریپ نیز مخاطب در چند پلان به نتیجه مورد نظر هنرمند می‌رسد.

 

بهرامی با بیان اینکه مردم ما نگاه ظریف و هنرمندی دارند، خاطرنشان کرد: در قالب طنز تصویری می‌توان مسایل جدی در حوزه‌های مختلف را بیان کرد و حتی از طریق آن به نتیجه رسید.

 

این هنرمند ابهری گفت: فیلسوف مسائل ساده را بسیار پیچیده بیان می‌کند و هنرمند کسی است که می‌تواند با ابزار هنر مسائل پیچیده را بسیار ساده بیان کند و کاریکاتور یکی از ابزار بیان مسائل پیچیده به زبان ساده است.

 

بهرامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هنرمند کاریکاتوریست می‌تواند در زمینه بیان مسائل مختلف از جمله اجتماعی و فرهنگی حضور داشته باشد ضروری است تا مطالعات موثق و جامعی در این زمینه‌ها داشته باشد تا بتواند به خوبی از ابزار هنر خود برای بیان مسائل مورد نظر بهره بگیرد.

 

این هنرمند ابهری که جایزه دومین جشنواره کارتون و کاریکاتور خراسان شمالی را در کارنامه هنری خود دارد، گفت: یک هنرمند کاریکاتوریست برای اثرگذاری هرچه بهتر در طرح خود، علاوه بر شخصیت ظاهری افراد باید شخصیت درونی فرد مورد نظر را نیز بشناسد تا بتواند کار خوبی ارائه دهد.

 

بهرامی با بیان اینکه وجود رسانه یکی از مولفه‌های مهم در ارائه هنر کاریکاتور است، تصریح کرد: رسانه علاوه بر فرصت ارائه کاریکاتور نقش مهمی در آموزش‌های عمومی در زمینه این هنر می‌توانند ایفا کنند که در حال حاضر زیاد این مساله مورد توجه قرار ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: