• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5984-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:

تولید فرش باکیفیت در گروی توجه به مسئله آموزش است


مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: تولید فرش با کیفیت با توجه به مسئله آموزش امکان‌پذیر است.

 

سیدمحسن جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به برگزاری نمایشگاه فرش دستباف استان زنجان در دموتکس آلمان، اظهار کرد: این نمایشگاه آذرماه با حضور تجار زنجانی برای نشان دادن توانمندی‌های فرش دستباف استان زنجان، آشنایی با بازار و معرفی تولیدات، برگزار خواهد شد.

 

این مسئول ادامه داد: در این نمایشگاه فرش‌های ابریشم، افشار و تابلو فرش عرضه می‌شود و استان زنجان دارای فرش‌های با کیفیت و ارزشمند دستباف پشمی و ابریشمی است و در این زمینه پتانسیل بالایی دارد.

 

وی با بیان اینکه تولید فرش با کیفیت مستلزم آموزش درست قالی‌بافان است، افزود: توجه به بحث تولید با کیفیت فرش باعث ایجاد رونق اقتصادی این حوزه می‌شود که البته این بخش برای قالی‌بافان که در شروع کار خود هستند، دروه آموزشی را برگزار می‌کند که در این دوره قریب به 100 نفر می‌‌توانند حضور داشته باشند.

 

جعفری در رابطه با آموزش افراد فعال در حوزه تولید و ناظرین فنی، یادآورشد: برای اینکه مواد اولیه‌ای که به دست مصرف‌کننده یعنی قالیباف برسد باید مواد اولیه دباغی نشده عرضه نشود و در این میان برای تحقق این امر مهم آموزش برای این گروه هدف مورد توجه است.

 

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان تصریح کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اقدامات مناسبی را در راستای ارتقای کیفیت فرش تولیدی تاکید داشته به طوری که طی سال ۹۶ برنامه‌های خوبی برای توسعه صادرات فرش استان زنجان در دستور کار است و این سبب شده که طی هفت ماهه امسال صادرات فرش استان زنجان روند صعودی به خود گرفته است.

 

وی اظهار کرد: در مجموع طی هفت ماه گذشته، بیش از 8 میلیون و 155 هزار دلار فرش دستباف با مبدأ تولید استان زنجان صادر شده است و صادرات فرش از مبدا تولید در استان، روند مناسبی را نسبت به سال‌های گذشته دارد و صادرات فرش از مبداء تولید استان در مهرماه هم برابر یک میلیون و 40 هزار دلار بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: