• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-25514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان:

470 هزار زنجانی تحت پوشش پزشک خانواده هستند


معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: ۴۷۰ هزار نفر در شهرهای زیر صد هزار نفر از پزشک خانواده برخوردارند.

 

محمدرضا صایینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه در زمان شروع طرح پزشک خانواده هنوز زیرساخت‌ها فراهم نشده بود، گفت: در حال حاضر ۴۷۰ هزار نفر در شهرهای زیر صد هزار نفر از پزشک خانواده برخوردارند.

 

وی ادامه داد: ایجرود، ماه‌نشان و طارم و سلطانیه و تمام روستاهای زیر ۲۰ هزار نفر از خدمات این طرح بهره‌مند می‌شوند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: اما اینکه برای بقیه جمعیت‌ها چه کرده‌ایم؛ پاسخی است که باید به آن پرداخت. در این جمعیت‌ها با داشتن مراقبان سلامت آماده ارائه خدمات هستیم و نیز نزدیک به ۲۷۰ نیروی جدید را به این مراقبان افزودیم و نیروی خودمان و پایگاه‌ها را کامل کردیم.

 

صایینی ادامه داد: در سطح استان در مراکز شهری ۳۱ واحد ارائه دهنده و ۱۹ پایگاه را داریم که در حال حاضر نیز ۷ مرکز جدید به آنها اضافه کرده‌ایم.

 

وی افزود: در نظام سلامت جمعیت شهری را بلوک‌بندی کردیم و به ازای هر هزار و ۵۰۰ نفر مراقب سلامت داریم، مراقب سلامتی که مختص این گروه از جمعیت شهری است.

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی افزود: تنها گام آخر مانده است که به ازای هر دو مراقب یک پزشک را در نظر بگیریم که برای این کار نیاز به بسترسازی و فراهم کردن شرایط مشاهده می‌شود که با ایجاد پرونده‌های الکترونیک توانستیم پزشک را لینک کنیم تا کار انجام شود.

 

صایینی افزود: برای اجرایی کردن این طرح نیاز به ورود اعتبارات است که در طرح تحول سلامت نیز مشکلی که مشاهده می‌شود نداشتن اعتبارات است که اگر اعتبارات فراهم شود پزشک خانواده نیز اجرایی می‌شود و مشکلات مربوط به سلامت هم در ادامه کمتر خواهد شد.

 

وی افزود: بسترسازی‌ها تا حدودی اجرایی شده است. ما توانستیم ۲۷۳ نفر از کارشناسان تغذیه و روان‌شناسان را جذب مراکز بهداشتی خود کنیم و جمعیت را برای دریافت خدمات از مشاوره آن‌ها بلوک‌بندی کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: