• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 968-4188-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی:

ورزشکاران آسیب‌دیده نباید دغدغه خدمات پزشکی داشته باشند


رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی تاکید کرد: ورزشکاران آسیب‌دیده نباید دغدغه خدمات پزشکی داشته باشند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، غلامرضا نوروزی در مجمع سالیانه هیئت پزشکی ورزشی استان زنجان که در سالن کنفرانس اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان برگزار شد، با بیان اینکه تلاش و رویکرد اصلی این فدراسیون آن است که ورزشکاران آسیب‌دیده به هیچ وجه دغدغه دریافت خدمات پزشکی نداشته باشند، افزود: برای رسیدن به این مهم، اصل مهم تمرکززدایی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

 

وی با اشاره به اینکه تمرکززدایی به‌عنوان یکی از سیاست‌های اصلی فدراسیون پزشکی ورزشی به ما کمک می‌کند تا همه استان‌ها از خدماتی که در این حوزه ارائه می‌شود برخوردار شوند، تصریح کرد: ما معتقدیم هیئت‌های پزشکی ورزشی به نوعی پشتیبان جامعه ورزشی و حفظ سلامت ورزشکاران هستند، به همین خاطر این خدمات باید در سراسر کشور گسترده شود.

 

این مسئول با یادآوری اینکه علاوه بر ارائه خدمات در سطح گسترده، ارائه خدمات با کیفیت مطلوب نیز یکی از دغدغه‌های این فدراسیون بوده و سخت در تلاش است تا به آن جامه عمل بپوشاند، ادامه داد: بی‌تردید اهمیت وظایف فدراسیون پزشکی ورزشی زمانی آشکارتر می‌شود که ورزشکاران با آمادگی کامل و به دور از آسیب‌دیدگی در میادین حضور یافته و برای کشور در این عرصه افتخار کسب می‌کنند.

 

نوروزی در ادامه با اشاره به اینکه خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد عملکرد قابل قبولی از هیئت پزشکی ورزشی استان زنجان هستیم، خاطرنشان کرد: بی‌تردید این تحولات ناشی از تلاش بی‌وقفه اعضای این هیئت بوده است که امیدواریم این روند تداوم داشته باشد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه کار هیئت پزشکی ورزشی، خدمات‌دهی و حمایت سایر هیئت‌های ورزشی است، افزود: یکی از دلایلی که وظیفه خطیر این هیئت را دوچندان می‌کند، عدم رعایت علم تغذیه در باشگاه‌ها و آسیب‌زا بودن فعالیت آن‌ها در این حوزه است.

 

علی جوان با یادآوری اینکه متاسفانه آسیب‌دیدگی ورزشکاران به خاطر نداشتن آموزش‌های لازم بوده که با راه‌اندازی مرکز علمی و پزشکی هیئت پزشکی ورزشی، این آموزش‌ها در راستای کاهش آسیب‌های ورزشی تقویت خواهد شد، ادامه داد: ما معتقدیم آموزش در زمینه کاهش آسیب‌های ورزشی بسیار مهم است و باعث می‌شود که این آسیب‌ها به صفر برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: