• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-26614-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان تاکید کرد:

ضرورت راه‌اندازی مرکز کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان


مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان گفت: راه‌اندازی مرکز شناسایی، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان زنجان ضروری است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، مسیح‌الله سلطانی در جلسه کمیته تخصصی کارشناسی هیئت اندیشه‌ورز استان زنجان، هدف از راه‌اندازی مرکز شناسایی، پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان زنجان را ایجاد زمینه مشارکت، همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های متولی امور اجتماعی در استان دانست و گفت: باید با استفاده از کمک و توان سازمان‌های مردم‌نهاد برای داشتن جامعه‌ای سالم‌تر بیش از پیش تلاش کنیم.

 

وی، فعالیت دستگاه‌های اجرایی در حل مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را ناکافی دانست و اظهار کرد: علی‌رغم اینکه زنجان سی‌امین استان در میزان شیوع آسیب‌های اجتماعی کشور به‌شمار می‌رود ولی ضروری است با راه‌اندازی مرکز شناسایی، پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان زنجان، زمینه تقویت مشارکت مردم از طریق سمن‌ها برای حل مسائل اجتماعی فراهم شود.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: استان زنجان از مجموع 111 برنامه کشوری در کاهش آسیب‌های اجتماعی 85 برنامه با اعتبار تخصیصی 20 میلیارد ریال را طی امسال‌ در دست اجرا دارد.

 

سلطانی در ادامه با انتقاد از عدم استفاده از نگاه کارشناسانه در حل مسائل اجتماعی، افزود: به طور طبیعی در نتیجه فقدان نگاه کارشناسی در حل مسائل، سلیقه مدیران جای آن پر می‌کند و این امر که ناشی از یک ضعف ساختاری است، آسیب‌های دیگری را در پی دارد.

 

وی با بیان اینکه عدم توجه جدی به حضور کارشناسان در عرصه حل مسائل اجتماعی از دیگر دلایل ضعف نگاه کارشناسی در جامعه است، ادامه داد: هیئت اندیشه‌ورز استان و کمیته‌های زیر مجموعه آن، با هدف پر کردن خلأ نگاه کارشناسی در استان راه‌اندازی شده و جلسات آن به صورت ماهانه برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: