• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-27414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان زنجان:

نیروی انسانی صاحب مهارت با ارزش‌ترین منبع اقتصادی است


فرماندار شهرستان زنجان گفت: نیروی انسانی متخصص و صاحب مهارت از باارزش‌ترین و مهم‌ترین منابع اقتصادی است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رسول بیات در بازدید از مرکز 3 فنی و حرفه‌ای خواهران الزهرا (س) استان زنجان، اظهار کرد: نیروی انسانی متخصص و صاحب مهارت از باارزش‌ترین و مهم‌ترین منابع اقتصادی است و آموزش‌های فنی وحرفه‌ای نقش مهمی در تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص دارد.


وی با اشاره به اهمیت توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کشور تصریح کرد: توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در شرایط کنونی برای اقتصاد و فرهنگ ایران و به‌ویژه شتاب‌دهی به فرایند تولید امری حیاتی است.


فرماندار شهرستان زنجان با بیان اینکه یکی از ضرورت‌ها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی، نظام آموزش برای ایجاد مهارت‌های لازم سرمایه انسانی است، تاکید کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای که تلفیقی از علم، فن و هنر است، نقش بسیار مهمی در تامین نیروی انسانی کارآمد ایفا می‌کند.


بیات خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بالای بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، آموزش‌های مهارتی بسیار با اهمیت بوده و نقش به‌سزایی در کاهش نرخ بیکاری ایفا می‌کنند.


وی افزود: فرا گرفتن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یکی از راه‌های مهم توسعه اشتغال بوده و انتظار می‌رود سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با ارائه آموزش‌های مهارتی بتواند نقش خوبی در کاهش میزان بیکاری ایفا کند.


فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به لزوم سرمایه‌گذاری در زمینه آموزش فنی و حرفه‌ای، تصریح کرد: عدم سرمایه‌گذاری کافی در آموزش فنی و حرفه‌ای به معنی غفلت و فنای سرمایه‌های انسانی تلقی شده و باید توجه داشت که در شرایط کنونی یکی از مهم‌ترین راه‌های اشتغال‌زایی اصولی و حل معضل بیکاری توجه ویژه به مقوله آموزش فنی و حرفه‌ای است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: