• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 968-4488-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان زنجان خبر داد:

اشتغال بیش از 960 نفر در سایت کارگاهی صنایع‌دستی زنجان


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان، از پیش‌بینی اشتغال بیش از 960 نفر در دو سایت کارگاهی صنایع‌دستی زنجان خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، یحیی رحمتی ظهر امروز در سومین جلسه کارگروه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان، تعداد اشتغال ایجاد شده به واسطه راه‌اندازی ناحیه سایت کارگاهی صنایع‌دستی ظریفان و نیکان را 960 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد اشتغال پیش‌بینی شده، 460 نفر مربوط به سایت کارگاهی ظریفان و 500 نفر نیز مربوط به سایت کارگاهی صنایع‌دستی نیکان است.

 

وی با یادآوری اینکه مجتمع صنایع‌دستی ظریفان در دو فاز با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد، تصریح کرد: برای هر واحد این مجتمع کارگاهی که 103 واحد از آن برای واگذاری در برهه کنونی آماده است، حدود 5 نفر مشغول به کار خواهند شد، این در حالی است که طبق آمار تا به امروز 278 متقاضی برای این منظور داریم.

 

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه یکی دیگر از رویکردهای اصلی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان، بحث رونق گردشگری در روستاهای هدف گردشگری است، ادامه داد: «شیت» یکی از روستاهای هدف گردشگری در استان به‌شمار می‌رود که در شهرستان طارم واقع شده و وجود ظرفیت‌های چشم‌گیر گردشگری در این روستا باعث شده است تا پنج مرکز رسمی پذیرایی در این روستا ایجاد شود.

 

رحمتی با بیان اینکه زنجان به‌عنوان یکی از استان‌های مطرح در زمینه برگزاری جشنواره‌های مختلف تلقی می‌شود، خاطرنشان کرد: این استان تا به امروز تجربه برگزاری جشنواره‌هایی چون آش، اکو، ترش و شیرین، گیلاس، انگور، سیر و زیتون و ... را داشته و برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری سایر جشنواره‌ها از جمله جغوربغور، شب یلدا، طبخ ماهی و ... نیز اتخاذ شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: