• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-3786-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان:

استان زنجان در حوزه فناوری اطلاعات از ظرفیت بالایی برخوردار است


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان تاکید کرد: استان زنجان در حوزه فناوری اطلاعات از ظرفیت و توان بالایی برخوردار است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان؛ فرامرز نیک‌سرشت در ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری، با بیان اینکه زنجان به عنوان یکی از قطب‌های فناوری اطلاعات، برق و الکترونیک کشور معرفی شده است، گفت: استان در حوزه فناوری اطلاعات، از ظرفیت و توانایی‌های بالایی برخوردار است که ضروری است با معرفی چهره‌های موفق استان در بخش پژوهش حوزه فناوری اطلاعات، به این زمینه توجه ویژه‌ای شود.

 

وی اظهار کرد: باید تصمیم‌گیران و مسئولان، فرآیندی را در کشور طراحی کنند تا پژوهشگران برتر و خلاق کشور در عرصه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کشور، حضور فعال و تاثیر گذاری داشته باشند.

 

این مسئول با تاکید بر اهمیت هفته پژوهش، ادامه داد: هفته پژوهش، فرصتی است تا بتوان دستاوردهای علمی و پژوهشی کشور را در بخش‌های مختلف، به جامعه معرفی و نیز از پژوهشگران برگزیده کشور نیز تقدیر کرد.

 

این مسئول بر ضرورت اجرای فعالیت‌های پژوهشی توسط مراکز مرتبط، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و افزود: با برگزاری نشست‌های علمی، توجه به مفاهیم پژوهشی و بیان ایده‌های نو، می‌توان فرهنگ پژوهش را در جامعه نهادینه کرد.

 

نیک‌سرشت، برقراری ارتباط سازنده و موثر بین صنعت و پژوهش را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: توجه به امر پژوهش در بخش صنعت، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و خوشبختانه امروز با تلاش‌های صورت گرفته، حلقه ارتباطی میان صنعت و دانشگاه، به خوبی شکل گرفته است.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان، از برپایی نمایشگاه گرامی‌داشت هفته پژوهش در زنجان خبر داد و یادآور شد: این نمایشگاه از ۸ آذرماه به مدت ۴ روز در محل کارخانه کبریت زنجان با هدف ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری با حضور واحدهای دانشگاهی، شرکت‌های دانش‌بنیان و دستگاه‌های اجرایی فعال در این حوزه برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های موجود برای اطلاع‌رسانی مطلوب در زمینه گرامی‌داشت هفته پژوهش و نمایشگاه مرتبط با آن استفاده شود، ادامه داد: با داشتن خلاقیت، نوآوری، برقراری ارتباط میان دانشگاه و صنعت، استفاده از توان علمی پژوهشگران و به نمایش گذاشتن دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان، می‌توان گام‌های موثری نسبت به سال‌های گذشته در راستای گسترش پژوهش در حوزه‌های مختلف برداشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: