• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-28514-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دفتر فنی استانداری زنجان:

511 هکتار بافت فرسوده در شهر زنجان وجود دارد


مدیرکل دفتر فنی استانداری زنجان گفت: 511 هکتار بافت فرسوده در شهر زنجان وجود دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسرافیل نیازی با بیان اینکه شهرهای زنجان، ابهر، خرم‌دره و قیدار، به عنوان جامعه هدف در اجرای طرح احیای بافت فرسوده انتخاب شده‌اند، افزود: شهر زنجان دارای 511 هکتار بافت فرسوده بوده و برای احیای این مناطق، برنامه‌های متعددی در نظر گرفته شده است.

 

وی اظهار کرد: متقاضیان بابت نوسازی هر واحد مسکونی بافت فرسوده در شهر زنجان 400 میلیون ریال تسهیلات دریافت می‌کنند و این رقم برای سایر شهرهای استان 300 میلیون ریال است.

 

این مسئول ادامه داد: افرادی که برای صدور پروانه ساختمانی در بافت فرسوده داخل تراکم اقدام کنند، به صورت صد درصد از پرداخت عوارض پذیره معاف هستند.

 

نیازی به رعایت مسائل فنی و افزایش ضریب ایمنی در ساخت و سازها جهت کاهش خطراتی از قبیل سیل و زلزله تاکید و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه روستاهای استان در مقابل خطرات احتمالی، آسیب‌پذیرتر هستند باید توجه جدی به ایمن‌سازی این مناطق داشت.

 

مدیرکل دفتر فنی استانداری زنجان یادآور شد: از مجموع ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد مسکونی در استان، طی سال‌های گذشته بالغ بر ۴۵ هزار و ۹۶۳ واحد مسکونی مقاوم‌سازی شده است که معادل ۵۰ درصد از کل منازل مسکونی استان را شامل می‌شود.

 

وی با بیان اینکه دولت تسهیلات و اعتبارات ویژه‌ای جهت احیای بافت فرسوده در نظر گرفته است، یادآور شد: با استقرار نظام فنی اجرایی در روستاها، در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت و روستاها، تسهیلات ویژه‌ای از سوی بنیاد مسکن پرداخت می‌شود، که در این راستا تعامل بانک‌ها نیز از ضرورت برخوردار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: