• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-7991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فاصله کیفیت مدارس از شاخص‌های جهانی


رئیس اداره آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پروش استان زنجان گفت: کیفیت مدارس در عرصه‌های گوناگون با شاخص‌های جهانی فاصله زیادی دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، جلیل آقاجانلو در کارگاه آموزشی برنامه تعالی مدیریت که در دبیرستان کوثر هیدج برگزار شد به چیستی، چرایی و چگونگی اجرای برنامه تعالی اشاره و گفت: يادگيری محدود به زمان ومکان خاصی نیست لذا فرهنگیان به عنوان مرجع دانش‌آموزان و اولیا باید در یک فرایند دائمی، مهارت‌های تخصصی خود را ارتقا بخشند.

 

وی با بیان اینکه کیفیت مدارس در عرصه‌های گوناگون با شاخص‌های جهانی فاصله زیادی دارد، تصریح‌ کرد: عملکرد مدارس باید حاصل برنامه و برنامه‌ریزی باشد و در این زمینه نمی‌توان استعدادهای فردی را ملاک ارزیابی نهایی قرار داد.

 

آقاجانلو، نظم و انسجام بخشی در کارها، بهبود مستمر و تغییر نگرش را از مهم‌ترین اهداف برنامه تعالی برشمرد و افزود: اصلاح دیدگاه‌ها و به بلوغ رسیدن برنامه به صبر و استقامت مجریان برنامه نیاز دارد و در این مسیر نقش معلمان بسیار حساس و مهم است.

 

رئیس اداره آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، فرآیند ارتقای کیفیت در مدرسه را شامل تدوین استانداردها، تدوین برنامه‌ها و ارزیابی بیرونی عنوان کرد و افزود: زیربنای تحولات اساسی در دو دهه اخیر کیفیت و موفقیت هر سازمانی در گروی حرکت بر اساس نیازسنجی، اولویت‌بخشی در کارها، برتری کیفی و خلاقیت بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه با مدیریت صحیح کلاسی کارآیی تدریس افزایش می‌یابد، تاکید کرد: بهره‌گیری از قوانین مشارکتی در مدیریت کلاسی، افزایش تمرکز حواس و توجه دانش‌آموزان و کاهش مشکلات رفتاری آنان را به همراه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: