• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-8784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

طی ۲۰ سال اخیر اتفاق افتاد:

خانواده‌های زنجانی کوچک و کوچک‌تر شدند


معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: طی ۲۰ سال اخیر، متوسط تعداد افراد هر خانوار از سال ۷۵، از حداکثر خود به ۳.۳ نفر در سال گذشته رسیده است.

 

حسین امیدمقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: طی دوره ۶۰ ساله از سال ۱۳۳۵ تا ۱۳۹۵، جمعیت استان بیش از ۲.۷ برابر شده و متوسط رشد سالانه جمعیت طی این دوره ۱.۶۹ درصد بوده است.

 

این مسئول ادامه داد: در این مدت جمعیت شهری حدود ۱۵.۱ برابر شده و جمعیت روستایی تقریبا ثابت مانده است. همچنین رشد سالانه جمعیت در جامعه شهری استان در فاصله این سال‌ها معادل ۴.۶۳ درصد و در جامعه روستایی نیز ۴ صدم درصد بوده است.

 

وی در رابطه با تراکم جمعیت در استان زنجان، افزود: تراکم جمعیت استان در فاصله بین سال‌های ۱۳۳۵ تا ۱۳۹۵ بیش از ۲.۸ برابر شده و بر اساس آمار حاصل از سال ۱۳۹۵، تراکم نسبی در هر کیلومتر مربع ۴۸ نفر و این میزان در سال ۹۰ برابر ۴۶ نفر بوده است.

 

امیدمقدم خاطرنشان کرد: در طی این ۶۰ سال تعداد خانوارهای استان از نزدیک به ۸۴ هزار خانوار نزدیک به ۳۲۲ هزار خانوار رسیده است. همچنین طی این مدت تعداد خانوارهای شهری بیش از ۲۱.۱ برابر شده و این در حالی است که تعداد خانوارهای روستایی ۱.۴ برابر شده است.

 

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: متوسط تعداد افراد خانوارها طی این مدت با نوساناتی همراه بوده و بررسی‌ها نشان می‌دهد که پس از به اوج رسیدن تعداد افراد خانوار در سال ۱۳۷۵، که هر خانوار شامل ۵.۱ نفر می‌شد، روند کاهشی این شاخص از سال ۱۳۸۵ آغاز شده تا اینکه در سال ۱۳۹۵ به تعداد ۳.۳ نفر در هر خانواده رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: