• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-8984-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان عنوان کرد:

ادارات و شرکت‌های دولتی، صدرنشین جدول بدهکاران به برق


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: ادارات و شرکت‌های دولتی بیشترین بدهی را به این شرکت دارند.

 

علیرضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: وضعیت توزیع انرژی برق در بخش‌های مختلف طوری است كه بیش از 70 درصد این انرژی پاك در حوزه‌های صنعت و كشاروزی صرف می‌شود كه شاخصه خوبی برای منطقه به شمار می‌رود.

 

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان تامین برق ۲۱ شهر، ۱۶ بخش و ۴۶ دهستان را بر عهده دارد که هم‌اکنون با ۵۴۶ مگاوات پیک‌بار و بیش از ۴۲۰ هزار مشترک و تعداد ۹۲۶۹ دستگاه پست ‌هوایی و زمینی با قدرتی معادل ۱۱۴۸ مگاولت آمپر، فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

 

وی افزود: یکی از اهدافی که در خصوص اجرای بندهای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی شرکت مادر تخصصی توانیر دنبال می‌شود، طرح کاهش تلفات است که همواره مورد تاکید بوده است و در استان زنجان نیز روند خوبی داشته است، به طوری که از ۱۰.۸ درصد در سال ۹۲ به ۸ درصد در سال ۹۵ رسیده است و تک‌رقمی شده، این در حالی است که میانگین تلفات در کشور حدود ۱۰ درصد است.

 

علیزاده با اشاره به زيرساخت بسيار قوی صنعت برق در استان زنجان، خاطرنشان کرد: در بخش توزيع برق و در چهار سال گذشته 160 ميليارد تومان در حوزه‌های مختلف تامين برق مراكز، اصلاح و بهينه‌سازی، روشنايی معابر و توسعه روستايی صد درصد جذب و سرمايه‌گذاری انجام شده است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان یادآور شد: بدهی اول دوره امسال این شرکت 57 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده و تاکنون قریب به 164 میلیارد تومان نیز فروش داشته و از مجموع این بدهی‌ها حدود 160 میلیارد تومان پرداخت شده و 61 میلیارد و 500 میلیون  تومان طلب دارد.

 

وی تصریح کرد: این بدهی به شرکت شامل همه مصارف از همه بخش‌ها است که البته بیشترین بدهکاران به شرکت به ترتیب ادارات و شرکت‌های دولتی، بخش کشاورزی و بخش خانگی را شامل می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: