• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان خبر داد:

برگزاری مسابقه «دفاع سه دقیقه‌ای» برای اولین‌بار در زنجان


رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان گفت: مسابقه «دفاع سه دقیقه‌ای» از پایان‌نامه دانشجویی برای اولین‌بار در استان برگزار می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهدی عباسی در نشست خبری دبیران کمیته‌ها و جشنواره‌های برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری استان زنجان در سال‌جاری که در سالن اجتماعات شهرداری زنجان برگزار شد، با اشاره به اینکه امسال سومین سالی است که جشنواره انتخاب دانشجویان پژوهشگر برتر استان برگزار خواهد شد، اظهار کرد: اهداف اصلی این برنامه، فرهنگ‌سازی در جهت فعالیت همه اعضای دانشگاهی در راستای توسعه علمی است.

 

وی تصریح کرد: کار پژوهشی در دانشگاه‌ها توسط اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و در پژوهشگاه‌های دانشجویی انجام می‌شود که با انجام این طرح در تلاش هستیم تا همه دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، فرصت ارائه فعالیت‌های پژوهشی خود را داشته باشند.

 

عباسی با اشاره به دیگر اهداف برگزاری جشنواره انتخاب دانشجویان پژوهشگر برتر استان، اظهار کرد: ایجاد مشوق‌ها و انگیزه‌های لازم در میان دانشجویان پژوهشگر، کمک به ترویج پژوهش و فناوری در سطح جامعه و نیز ارتقای منزلت و جایگاه پژوهش در استان، بسترسازی برای حمایت از طرح‌های علمی و پژوهشی دانشجویان و تجاری‌سازی آن‌ها، معرفی استعدادهای دانشجویی برتر و زمینه‌سازی برای ارتباط با صنعت این دانشجویان، همچنین حمایت از دانشجویان پژوهشگر در راستای اجرای پروژه‌های تحقیقاتی کوچک، از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

 

دبیر کمیته جشنواره انتخاب دانشجویان پژوهشگر برتر استان در خصوص شرایط حضور در این جشنواره، خاطرنشان کرد: دانشجویان باید از مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، همچنین از دانشگاه‌های استان زنجان باشند و پژوهش‌های ارائه شده به جشنواره نیز باید طی دو سال گذشته انجام شده باشد.

 

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان در ادامه به اجرای مسابقه «دفاع سه دقیقه‌ای» از پایان‌نامه دانشجویی اشاره کرد و گفت: این مسابقه در کنار جشنواره انتخاب دانشجویان پژوهشگر برتر اجرا خواهد شد و طرحی است که با هدف ارتقای فن‌ بیان دانشجویان پژوهنده و انتقال مفاهیم مورد نظر به بخش صنعت صورت می‌گیرد که در حال حاضر در 60 دانشگاه دنیا انجام می‌شود.

 

همچنین در این جلسه مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری زنجان که دبیر تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد هفته پژوهش استان زنجان است، گفت: شهرداری زنجان از پایان‌نامه‌های دانشجویی حمایت می‌کند.

 

سعید ادیبان اظهار کرد: همه ساله هفته ملی پژوهش در 25 آذرماه برگزار می‌شود و برگزیدگان استانی به این مرحله از برنامه‌ها راه پیدا می‌کنند.

 

وی با اشاره به اینکه شهرداری زنجان یک دستگاه اجرایی است ولی همواره خود را یار و یاور دانشگاه‌ها می‌داند، افزود: شهرداری با توجه به امکانات و فضاهای عمومی که در اختیار دارد در تلاش برای همکاری با دانشگاه‌های استان برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این هفته است.

 

ادیبان با بیان اینکه شهرداری زنجان در زمینه مطالعات و انجام طرح‌های پژوهشی اعتبارات خوبی در نظر دارد، تاکید کرد: در راستای توسعه طرح‌های پژوهشی، حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی در دستور کار شهرداری زنجان قرار دارد.

 

وی با تاکید بر اینکه هفته پژوهش فرصتی برای معرفی اقدامات صورت گرفته در این زمینه است، خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه با پوشش خبری، نقش مهمی در معرفی اقدامات صورت گرفته در این زمینه دارند.

 

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر هر پروژه بالای دو میلیارد تومان باید پیوست فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی داشته باشد، تاکید کرد: طی چند سال اخیر شهرداری زنجان 10 عنوان کتاب منتشر کرده و در اختیار کتابخانه‌ها قرار داده است.

 

ادیبان به انتشار کتاب آمار شهر زنجان اشاره کرد و گفت: این کتاب شامل اطلاعاتی است که در مورد شهر زنجان بوده و از دستگاه‌های اجرایی جمع‌آوری شده که منبع آماری خوبی برای پژوهشگران و جامعه دانشگاهی برای مطالعات و پژوهش‌های مرتبط در این زمینه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: