• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-314-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان:

متقاضیان بیمه رایگان همگانی باید آزمون وسع بدهند


مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: بعد از ابلاغ آزمون ارزیابی توانمندی مالی از سوی هیئت دولت، متقاضیان برای ورود به صندوق بیمه همگانی رایگان باید آزمون وسع بدهند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، خدیجه ابراهیم‌خانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کسانی که برای اولین‌بار در صندوق بیمه همگانی رایگان ثبت‌نام می‌کنند، ارزیابی می‌شوند و نتیجه به اداره‌کل منعکس می‌شود. همچنین اگر متقاضی نخواهد تحت ارزیابی توانمندی مالی قرار بگیرد، می‌تواند با پرداخت حق سرانه (20 هزارتومان برای هر نفر از اعضای خانواده) صندوق بیمه ایرانیان را انتخاب کند. البته پنجاه درصد حق بیمه را دولت پرداخت می‌کند.

 

این مسئول با اشاره به پرداخت‌های اخیر به مراکز طرف قرارداد، ادامه داد: هیچ‌گونه تغییری در مورد بیمه رایگان اعضای صندوق‌های روستایی، بیماران خاص و سلامت همگانی بیمه سلامت صورت نگرفته است. همچنین با توجه به رویکرد سازمان بیمه سلامت مبنی بر اولویت پرداخت بدهی‌ها به تمام مراکز طرف قرارداد و با پیگیری‌های انجام گرفته توسط سازمان، در طول دو ماه اخیر بخش زیادی از مطالبات از سوی اداره‌کل بیمه سلامت استان به مراکز طرف قرارداد پرداخت شده است.

 

وی افزود: در طول دو ماه اخیر و با پرداخت اوراق غیرنقدی که به دانشگاه علوم‌پزشکی اختصاص یافت، تا حد بسیار زیادی از بدهی‌های پارسال تسویه شد و فقط مقداری از مطالبات اسفند ماه باقی مانده است. در همین ارتباط، مطالبات داروخانه‌های خصوصی و بیمارستان‌های غیردانشگاهی نیز به ترتیب تا پایان خردادماه امسال و تا دو ماه پرداخت شده است. علاوه بر این، مطالبات مطب‌های خصوصی تا پایان بهمن‌ماه، مطالبات کلینک‌های خصوصی تا پایان دی‌ماه و مطالبات مراکز فیزیوتراپی، پرتوپزشکی و آزمایشگاه‌ها نیز تا پایان پارسال پرداخت شده است.

 

ابراهیم‌خانی با اشاره به اجرای بخشنامه اخیر سازمان بیمه سلامت در خصوص بیمه سلامت همگانی، بر استمرار ارائه خدمات تمدید رایگان دفاتر بیمه به همه افراد تحت پوشش بیمه سلامت همگانی تاکید کرد و افزود: ارائه خدمات تمدید دفاتر بیمه سلامت همگانی رایگان برای همه بیمه‌شدگان تحت پوشش و افرادی که یک بار به عضویت این صندوق در آمده‌اند ولی الان فعال نیستند، کماکان به صورت رایگان انجام می‌شود. همچنین دریافت دفترچه برای افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، سایر اقشار و روستاییان کماکان به صورت رایگان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: