• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-1314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان:

سالانه 30 تا 40 نفر به جمع آمار پیوندی‎های کلیه افزوده می‌شود


مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان اظهار کرد: سالانه 30 تا 40 نفر به جمع آمار پیوندی های کلیه افزوده می‌شود.


محمدرضا طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه بالغ بر 1700 بیمار کلیوی زیر پوشش این انجمن قرار دارند، گفت‌: این بیماران شامل بیماران دیالیزی، پیوند و مراقبت هستند که توانسته‌ایم هزار و 300 نفر از این بیماران را از چرخه دیالیز از طریق پیوند و مراقبت خارج کنیم و در حال حاضر 360 بیمار از خدمات این انجمن بهره می‌برند.


وی ادامه داد: استان زنجان دارای دو مرکز دیالیز در شهر زنجان و 6 مرکز دیگر در سطح شهرستان ها است که این مراکز دسترسی بیماران را به خدمات درمانی آسان‌تر کرده است.


طهماسبی با اشاره به ضرورت پیشگیری از بیماری‌های کلیوی، افزود: عواملی چون دیابت و فشارخون زمینه‌ساز ایجاد بیماری کلیوی هستند که باید در این زمینه پیشگیری‌هایی صورت گیرد.


مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان گفت: با توجه به اینکه بالغ بر 360 بیمار کلیه استان وجود دارد ولی تنها 30 تا 40 درصد از بیماران واجد شرایط پیوند کلیه هستند.


وی با بیان اینکه به صورت سالانه در استان زنجان با پیوند کلیه 30 تا 40 نفر به جمع آمار پیوندی ها اضافه می‌شوند، خاطرنشان کرد: از زمان آغاز فعالیت انجمن حمایت از بیماران کلیوی تاکنون 730 نفر از بیماران پیوند کلیه شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: