• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-586-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم زنجان و طارم در خانه ملت:

اقتصاد، موضوع اصلی کشور است


نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز اقتصاد مسئله نخست کشور است و در این راستا بسیج می‌تواند نقش بسیار مهمی را در تولید ایده ایفا کند و این موضوع باید خط مقدم بسیجیان باشد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فریدون احمدی در جشنواره جهادگران علم و فناوری بسیج استان زنجان که به میزبانی سالن اجتماعات شهید نوری مجتمع جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد، اظهار کرد: اوضاع اقتصادی استان تصویری از وضعیت اقتصادی کشور است و باید اذعان کرد توسعه استان، دیگر از طریق بودجه دولتی امکان‌پذیر نیست.

 

وی افزود: در حال حاضر با کسری بودجه 40 هزار میلیارد تومانی مواجه هستیم. متاسفانه ما در اداره کشور، خودمان را به خواب زده‌ایم، مسائل و مشکلات را مشاهده می‌کنیم ولی چاره‌جویی جدی نداریم. تاکنون 95 درصد از بودجه کشور صرف هزینه‌های جاری شده است؛ در واقع همه کشور کار می‌کنند تا به جمعیت بالغ بر 2.5 میلیون نفر حقوق پرداخت کنند که با این وضعیت توسعه رخ نخواهد داد.

 

احمدی تصریح کرد: متاسفانه فضای بین‌المللی حاکم نیز شرایط مساعدی را برای کشورمان رقم نزده است، بر اساس سند چشم‌انداز 1404 در شاخص اقتصادی رسیدن به 8 درصد تعیین شده است که عده‌ای مکلف به رساندن وضعیت اقتصاد کشور به این شاخص هستند.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآورشد: ایران بین 10 تا 20 برابر بیشتر نسبت به سایر کشورها کارمند دارد و این در حالی است که متوسط این رقم در جهان 2 به 800 است که این نشان از عدم برنامه‌ریزی دارد.

 

احمدی تصریح کرد: در سال جاری میلادی، ایران رتبه 124 را در حوزه کسب و کار به دست آورده است که این رتبه در سال گذشته 120 بود. باید اعلام کنیم که وضعیف کسب و کار در کشور نامطلوب است؛ چراکه قالب افراد خواستار جذب در دستگاه‌های دولتی هستند که این مسائل ضربه سنگینی به وضعیت اقتصادی ایران زده است.

 

وی افزود: کسب رتبه 124 نشان از سوء مدیریت در دستگاه‌های اجرایی کشور دارد و باید این مسیر تغییر کند، کشور نیازمند رویکرد جدید است، مسیر فعلی کشورمان از راه کسب و کار می‌گذرد که باید به این مسئله توجه داشت.

 

احمدی خاطرنشان کرد: نظام اداری فعلی باعث فرار سرمایه‌گذاران از کشور شده است، کسب رتبه 124 در حوزه کسب و کار در شأن جمهوری اسلامی ایران نیست و یکی از بزرگ‌ترین تهدید‌ها نیز برای کشور محسوب می‌شود.

 

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند: «امور کشور جز با کار جهادی و انقلابی سامان نمی‌یابد». ما نیازمند یک انقلاب در سیستم اداری کشورمان هستیم. امروز اقتصاد مسئله نخست کشور است و در این راستا بسیج می‌تواند نقش بسیار مهمی را ایفا کند و این موضوع باید خط مقدم بسیجیان باشد.

 

در ادامه این مراسم، رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان نیز اظهار کرد: ما امروز نیازمند بازخوانی در برخی از امور هستیم. متاسفانه در برخی از امور دچار غفلت شده‌ایم؛ باید بپذیریم که در برخی از مسائل در دنیا عقب مانده‌ایم و باید با جهاد علمی این عقب‌ماندگی را جبران کنیم.

 

مهدی عباسی افزود: خودباوری یکی از ابزارهای مهم در جبران عقب‌ماندگی‌ها محسوب می‌شود که به سه بخش خودباوری فردی، ملی و دینی تقسیم می‌شود که لازم است این خودباوری در جامعه ترویج داده شود.

 

وی یادآور شد: تا زمانی‌که خودباوری در نسل جوان نهادینه نشود امکان جبران عقب‌ماندگی در کشور وجود نخواهد داشت. خودباوری در زمینه فردی باید با اعتقاد به سخن «ما می‌توانیم» نهادینه شود.

 

عباسی در ادامه با طرح این سئوال که چه اندازه موضوع خودباوری ملی را در میان جامعه دانشگاهی و آحاد مردم رواج داده‌ایم، افزود: در خودباوری دینی، اگر خواهان زندگی سالم هستیم باید از علم و آگاهی برخوردار باشیم که این امر از کلام خداوند و سیره ائمه معصومین (ع) محقق می‌شود.

 

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان در ادامه یاد آور شد: امروز دشمن سه عنصر خودباوری فردی، ملی و دینی را مورد هدف قرار داده و در این مسیر از به‌‌کارگیری ابزارهای مختلف دریغ نکرده‌ است. از مهم‌ترین ابزارهایی که خودباوری ملت ایران را هدف قرار داده‌اند، شبکه مجازی است؛ به‌ طوری ‌که در خودباوری دینی با طرح شبهه و ابهامات مختلف سعی در گرفتن این باور از جوانان دارند تا ریشه اسلام را بزنند.

 

وی یادآور شد: امروز یکی از معضلات شرکت‌های دانش‌بنیان در عدم بازاریابی برای تولیدات خودشان است، اقتصاد مقاومتی یکی از موضوعات مهم کشورمان محسوب می‌شود که در این حوزه نیازمند بسیج همگانی هستیم.

 

در ادامه این مراسم، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان زنجان اظهار کرد: جشنواره جهادگران علم و فناوری با هدف توسعه گفتمان علمی برگزار شد. امروز رزمندگان اسلام بسیج جهانی را تشکیل داده‌اند که در نهایت موجب شکست داعش در منطقه شده است.

 

عباس بابایی افزود: همان‌گونه که در عرصه نظامی شاهد کسب پیروزی‌های مختلف و مهم بوده‌ایم، در حوزه علمی نیز می‌توانیم فعالیت چشم‌گیری داشته باشیم.

 

وی یادآور شد: در سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان دو مرکز رشد شهید شهریاری و شهدای زنجان مشغول فعالیت هستند. در کنار این دو مرکز یک مرکز حمایتی وجود دارد که از ایده‌های بسیجیان حمایت می‌کند تا ایده به کالا تبدیل شود.

 

به گزارش ایسنا، در پایان این جشنواره از جهادگران علم و فناوری استان تجلیل و از دو عنوان کتاب که محصول کارگروه بسیج علمی و پژوهشی و پنج محصول علمی و تحقیقاتی بسیجیان استان بود، رونمایی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: