• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-484-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

شورای فنی از متخلفان احداث بنا به آسانی نگذرد


نماینده عالی دولت در استان زنجان تاکرد کرد: شورای فنی استان نباید از متخلفان احداث بنا به راحتی بگذرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، اظهار کرد: کوتاه بودن عمر پروژه های عمرانی در بخش ساختمانی، ابنیه و پل برای مردم ابهامات و سئوالاتی ایجاد کرده است که چرا باید بیمارستان تازه تاسیس شهر منجیل در سال 69 و بیمارستانی در استان کرمانشاه بر اثر زلزله آسیب ببینند و من به عنوان یک عضو از نظام اداری کشور از این موضوع خجالت می‏‌کشم.

 

این مسئول ادامه داد: در احداث این بناها، پیمانکاران، مهندسان ناظر و دستگاه های فنی به درستی به وظایف خود عمل نکرده اند و ریزش ساختمان ها، اعتبار نظام مهندسی و تخصص مهندسان را زیر سئوال می برد.

 

وی تاکید کرد:شورای فنی استان زنجان از کسانی که تخلفی در احداث بناها داشته باشند نباید به آسانی بگذرد و در حال حاضر هم در ساختمان های خصوصی و هم در ساختمان های دولتی چنین تخلفاتی صورت می گیرد و باید جلوی این تخلفات گرفته شود؛ چرا که معنایی ندارد پس از گذشت 15 سال از عمر یک بنا، آن را کلنگی اعلام کنند.

 

درویش‌امیری با اشاره به اینکه مرکز انتقال خون استان زنجان به تجهیزات مدرن روز دنیا مجهز شده است، خاطرنشان کرد: همه عملیات خون گیری، جداسازی و نگه‌داری بدون دخالت دست و به صورت اتوماتیک انجام می شود و استان زنجان نخستین استانی است که به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه خون و فرآورده های خونی را ارسال کرد.

 

در ادامه این جلسه، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان نیز گفت: تعریف برخی از پروژه ها با زمان بندی بالا با عنوان پروژه های مستمر، طرحی است که هر سال بخشی از آن محقق می شود. همچنین لازم به ذکر است که میانگین تخصیص اعتبارات عمرانی در سال های گذشته از 50 درصد پایین تر بوده که این مهم دلیل اصلی طولانی و زمان بر بودن بیشتر پروژه ها بوده است.

 

جواد رحمتی ادامه داد: کشور منابع محدودی دارد و به جای دقت و رعایت کیفیت در اجرای پروژه ها، فقط منابع از دست می رود و قصور در احداث برخی از بناها به ویژه در ساختمان هایی چون بیمارستان، دو طرفه است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: آسیب دیدن ساختمان بیمارستان اسلام‌آباد بر اثر زلزله کرمانشاه یک جنایت محسوب می شود که نباید از متخلفان آن گذشت و در زمینه تخلفات رخ داده در احداث اورژانس بیمارستان شهید بهشتی زنجان هم باید مسئولان ذی ربط پاسخ‌گو باشند.

 

وی با بیان اینکه باید در برخورد با متخلفان از مکانیزم قانون استفاده شود، افزود: باید مسئله تخلف در احداث ساختمان الحاقی اورژانس زنجان، جدی گرفته شده و زلزله استان کرمانشاه هم مایه عبرتی برای همگان باشد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان، یادآور شد: اداره‌کل ورزش و جوانان در شاخص کیفیت در اجرای پروژه ها، آخرین رتبه را داشته و اگر دستگاهی توان اجرای پروژه ها را ندارد باید آن را به دستگاه دیگری واگذار کند و باید توجه داشت که کیفیت پروژه های ترک تشریفاتی در استان زنجان بر اساس ارزیابی های به عمل آمده، پایین است.

 

در ادامه این جلسه، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: مشکلات زیادی همچون تعدد، تکثر، انباشتی، تناقض و ... از جمله مشکلات موجود در زمینه قانون است. همچنین یک سری قوانین تسهیل گر و بازدارنده نیز در حوزه قوانین وجود دارد که خواستار اجرای قوانین تسهیل ‏گر توسط دستگاه های اجرایی استان زنجان هستیم.

 

شهرام طهماسبی ادامه داد: نظام بودجه ریزی عملیاتی از امسال برای سال آینده پی ریزی شده و لایحه ساماندهی می شود و انتظار می رود دستگاه های اجرایی در زمینه بودجه ورود علمی داشته باشند و دستگاه های نظارتی هم در این زمینه باید تمهیدات لازم را اندیشیده باشند.

 

وی با اشاره به اینکه سازمان امور اقتصاد و دارایی استان زنجان هم با پیشبرد مسائل به نحو مطلوب، زمینه ایجاد چالش برای دستگاه های اجرایی را فراهم نکند، یادآور شد: افزایش بهره وری و انجام امور به صورت نظام مند توسط دستگاه‏ها هم باید مورد توجه باشد.

 

به گزارش ایسنا، ساختمان الحاقی اورژانس بیمارستان شهید بهشتی زنجان به دلیل تخلفات رخ داده در احداث بنا، متوقف شده است.

 

اجرای ضعیف و کرمو بودن بتن در بخش هایی از تیرهای اصلی سازه، وجود اجسام خارجی در داخل بتن، اجرای طره در پاگرد پله ها در طول بیش از 105 متر و استفاده از بلوک یونولیت در سقف که با توجه به کاربری ساختمان به عنوان اورژانس و اهمیت بسیار بالای آن برای بهره برداری از جمله معایب ساختمان الحاقی به اورژانس بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: