• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-786-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

آخرین آرزوی چهره ماندگار فیزیک ایران؛

راه‌اندازی دانشکده زیست دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان


چهره ماندگار فیزیک ایران اظهار کرد: افتتاح دانشکده زیست دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان با تامین نیمی از هزینه لازم از طریق خیرین امکان‌پذیر بوده و این مهم آخرین آرزوی من است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، یوسف ثبوتی در آیین گرامی‌داشت بیست و پنج سالگی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان با اشاره به اینکه در این دانشگاه سعی شده است تا تنها کاری که وظیفه دانشگاه‌ها است محقق شود، گفت: یاد دادن و یاد گرفتن تنها کاری است که وظیفه دانشگاه‌ها است.

 

وی ادامه داد: سعی شده است تمام هجوها و زواید از اهداف این دانشگاه حذف شود و هر کاری که انجام می‌گیرد در خدمت این هدف باشد.

 

موسس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان افزود: این دانشگاه در حال حاضر ۲۰ هزار نفر فارغ‌التحصیل، 1100 دانشجو، ۱۲۰ نفر هیئت علمی و ۸۰ کارمند دارد که همگی در کنار هم در حال فعالیت و تلاش هستند. کارمندان این دانشگاه متفاوت از دانشگاه‌های دیگر است و بنا به سیاست‌های دانشگاه کمتر مقید به تشریفات هستند و باید کارها را به موقع و در کم‌ترین زمان ممکن به انجام برسانند.

 

پرفسور ثبوتی با اشاره به اینکه ما در این دانشگاه صرفا به جهت اینکه در شهر کوچکی هستیم و به دلیل نداشتن زیرساخت‌ها، محدودیت‌هایی داریم، اظهار کرد: این دانشگاه، دانشجویان متوسط از طریق کنکور جذب می‌کند و دانشجویان تراز اول از نظر علمی فارغ‌التحصیل می‌کند، به طوری که اگر نگاهی به آمار بیاندازیم خواهیم دید که فارغ‌التحصیلان این دانشگاه کم‌ترین آمار مهاجرت به سایر کشورها را داشته‌اند. همچنین کمترین نرخ بیکاری را دارند.

 

چهره ماندگار فیزیک ایران با اشاره به اینکه اطمینان دارم در این شهر کارهای بزرگ‌تری تحقق خواهد یافت، خاطرنشان‌ کرد: در این سال‌ها کارهای بزرگی در این شهر صورت گرفته است اما هنوز این شهر ظرفیت انجام کارهای بزرگ‌تری را دارد و می‌تواند وضعیتی بهتر از وضعیت حاضر داشته باشد.

 

پرفسور ثبوتی با بیان آخرین آرزوی خود به عنوان موسس دانشگاه تحصیلات تکمیلی، گفت: در سال‌های پایانی عمر خود آرزو دارم که ششمین دانشکده این دانشگاه با عنوان دانشکده علوم زیستی افتتاح شود که برای افتتاح این دانشکده هزینه‌ای بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان باید سرمایه گذاری شود که اگر امکان تامین نیمی از این هزینه را از طریق خیرین داشته باشم، نیمی دیگر را از سازمان برنامه و بودجه کشور تامین خواهم کرد.

 

در ادامه این مراسم، استاد پیشکسوت دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان با اشاره به اینکه ۲۵ سال بخش قابل توجهی از عمر یک انسان است، گفت: تنها هدف دانشگاه باید آموزش باشد.

 

محمدرضا خواجه‌پور افزود: این روزها نگاهی بیشتر مشاهده می‌شود که به طرح این پرسش‌ها که «هدف از آموزش چیست» و« تربیت چیست» می‌پردازد.

 

وی تصریح کرد: ما دانشجویان را آموزش می‌دهیم تا برای آینده زندگی خود راهی پیدا کنند و متعاقب آن برنامه‌ای برای اعتلای کشور داشته باشند.

 

این استاد پیشکسوت اظهار کرد: جنبه اخلاقی آموزش هم باید مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که آنچه که انسان را متحول می‌کند اندیشه و فکر او است. به نظر می‌رسد نباید برای آموزش هدفی تعریف شود؛ چرا که آموزش خود یک هدف است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: