• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-986-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران:

بنیاد عام‌المنفعه یوسف ثبوتی به ثبت رسید


دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران اظهار کرد: بنیاد عام‌المنفعه یوسف ثبوتی به ثبت رسید.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سعدالله نصیری‌قیداری در آیین گرامی‌داشت بیست و پنج سالگی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان با اظهار این جمله که «پرفسور ثبوتی پاکیزه است» و کارهایی که انجام می‌دهد نیز این چنین است، اظهار کرد: اگر دانه‌ای پاکیزه کاشته شود گل آن به درستی شکوفه می‌دهد و پرفسور ثبوتی نمونه واقعی این جمله است.

 

وی ادامه داد: این پاکیزگی حتی در درس دادن ایشان نمود پیدا می‌کرد و موجب یادگیری سریع دانشجویان این چهره برجسته می‌شد.

 

نصیری‌قیداری با اشاره به اینکه این پاکیزگی تنها مختص به پاکیزگی ظاهری نیست، گفت: پاکیزگی باطن و نیت استاد در مرحله اجرا و انجام کارها باعث می‌شد که نتایجی که از کارها می‌گیرند همواره نتایج مورد قبولی باشد این در حالی است که من سعی می‌کنم تا شیفتگی من به استاد موجب نشود تا در مورد شخصیت ایشان اغراق کنم.

 

وی با اشاره به اینکه تعدادی از دوست‌داران ایشان اقدام به افتتاح بنیادی به نام ایشان کردند، گفت: بنیاد عام‌المنفعه یوسف ثبوتی بعد از حدود یک سال موفق شد مجوز بگیرد و به ثبت رسید.

 

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران تصریح کرد: این بنیاد عام‌المنفعه سعی دارد با استفاده از برند ثبوتی از پژوهش و پژوهشگران دانشگاه علوم‌پایه حمایت کند و همین برند برای جامعه علمی کافی است تا موجب ماندگاری نام پرفسور ثبوتی باشد.

 

وی همچنین با اعلام ثبت روز ملی شیخ شهاب‌الدین سهروردی در یونسکو گفت: سهروردی و ثبوتی‌ها افتخار استان هستند و ما هر چه که داریم از این مفاخر است.

 

در ادامه، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان اظهار کرد: دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه ارتباط تنگاتنگی با شهر زنجان دارد.

 

بابک کریمی افزود: این دانشگاه ۲۵ سال پیش در مهرماه سال ۷۱ در یک محل مسکونی آغاز به کار کرد و در آن زمان تنها چند دانشجو را در دوره تحصیلات تکمیلی جذب کرد و نتایج پیگیری پرفسور ثبوتی و دکتر خواجه‌پور، امروز توانسته است این دانشگاه را به این درجه از رشد و بالندگی برساند.

 

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه به سبک علوم‌پایه اداره می‌شود و علوم را توسعه می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: