• جمعه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-885-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان:

اقتدار مدیریت سیاسی، منوط به تصمیم‌گیری‌های به‌هنگام است


معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان تاکید کرد: اقتدار مدیریت سیاسی، منوط به تصمیم‌گیری‌های به‌هنگام است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، سیدبیوک موسوی در جلسه تکریم و معارفه فرماندار شهرستان زنجان، با بیان اینکه اقتدار مدیریت سیاسی و اجتماعی، منوط به تصمیم‌گیری‌های به‌هنگام است، گفت: مسئولان باید در حوزه کاری خود، تصمیم‌گیری‌های قاطعانه و به‌موقع در جهت رشد و پویایی جامعه و انگیزه‌بخشی به نیروها داشته باشند تا در بدترین شرایط، بهترین تصمیم‌ها را اتخاذ کنند.

 

وی اظهار کرد: در حوزه‌های تولید، اشتغال و سرمایه‌گذاری، مشکلات فراوانی در کشور وجود دارد که باید با تدابیر لازم و اتخاذ تصمیم‌های به‌جا، قدم‌های مهمی در جهت حل این مشکلات برداشته شود.

 

این مسئول با بیان اینکه مدیران باید بدانند مسئولیتی که به عهده دارند، امانتی در دست آن‌ها است و باید از فرصت‌های موجود استفاده کنند، ادامه داد: مسئولان باید در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه، تاثیرگذار و تحول‌آفرین باشند و با اتخاذ تصمیم‌های به موقع و رعایت اخلاق، از انحراف‌های مختلف موجود در جامعه بکاهند.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان خاطرنشان کرد: اگر بداخلاقی و بی‌صداقتی در جامعه وجود داشته باشد، این امر به همه لطمه خواهد زد.

 

موسوی با بیان اینکه مسئولان باید با صداقت و اقتدار کامل، توانمندی‌ها و اخلاق را به زیبایی در جامعه به تصویر بکشند، خاطرنشان کرد: مدیران با رعایت اخلاق و داشتن صداقت، باید واقعیت‌ها را در جامعه بیان کنند و آمارهای واقعی و درست به مردم ارائه دهند و از آمارسازی‌های دروغین، بپرهیزند.

 

این مسئول، رعایت اخلاق و داشتن روی گشاده از سوی مسئولان در مقابل مردم را امری مهم دانست و تصریح کرد: مسئولان باید بدانند ارائه آمارهای دروغین به مردم، کشور را به نابودی می‌کشاند و باید با اقتدار و صراحت کامل، آمارهای واقعی را که زمینه آن، پرهیز از فرافکنی، تهمت و افترا است، بیان کنند تا روز به روز اعتماد عمومی نسبت به دولتمردان جلب شود.

 

موسوی با تاکید بر اینکه فرمانداران به عنوان نماینده ویژه دولت، باید همواره اقتدارشان را حفظ کنند، گفت: داشتن اقتدار به معنای امر و نهی و از روی عصبانیت و حب و بغض سخن گفتن نیست؛ بلکه نوعی تصمیم‌گیری مقتدرانه است که البته در این تصمیم‌گیری‌ها، همه موارد مدیریتی باید لحاظ شود.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان، با بیان اینکه فرمانداران باید در تصمیم‌گیری‌ها، تاثیرگذار و نقش‌آفرین باشند و زیرمجموعه‌های خود را به درستی مدیریت کنند، اظهار کرد: در این راستا باید به گونه‌ای عمل شود که شهرداری‌ها نیز با نظارت فرمانداری‌ها، مدیریت شوند و هر آنچه که فرمانداران تصمیم بگیرند، برای همه مدیران و مسئولان ارزشمند و قابل قبول باشد.

 

این مسئول اظهار کرد: مسئولیت فرمانداری مرکز استان، بسیار مسئولیت سخت و دشواری است؛ زیرا علاوه بر اینکه فرماندار باید در مقابل مسائل مختلف به درستی ایفای نقش کند، باید ارتباطی موثر با سایر حوزه‌های استان نیز داشته باشد که این امر، بی‌شک نیاز به جامعیت بالایی دارد.

 

وی با بیان اینکه فرماندار، به عنوان نماینده عالی دولت و حاکمیت، باید در همه سطوح با رعایت موازین اخلاقی، به امور شهری نظارت داشته باشد، خاطرنشان کرد: اگر امروز زخم‌های کهنه‌ای در برخی سطوح جامعه وجود دارد، این امر به دلیل عدم تصمیم‌گیری قاطع و نداشتن اقتدار در نظارت و برنامه‌ریزی است.

 

موسوی بر ضرورت حمایت از سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف تاکید کرد و گفت: همه مدیران باید زمینه حضور و فعالیت سرمایه‌گذاران در جامعه را فراهم کنند و همه موانع پیش روی آن‌ها را در جهت توسعه استان از پیش رو بردارند.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با انتقاد از عملکرد برخی واحدهای معدنی و تولیدی استان که به وظایف اجتماعی خود عمل نمی‌کنند، گفت: متاسفانه برخی واحدهای معدنی و تولیدی در استان با نام ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری، از همه امکانات دولتی در سطوح مختلف استفاده می‌کنند؛ اما متاسفانه وظایف اجتماعی خود را انجام نمی‌دهند که باید به این موضوع رسیدگی و پروژه مشخصی برای آن‌ها جهت انجام در استان تعریف شود.

 

وی با تاکید بر اینکه با این واحدهای معدنی و تولیدی در صورت عدم انجام وظایف اجتماعی‌شان، برخورد جدی صورت خواهد گرفت، اظهار کرد: استفاده از ثروت و امکانات کشور باید به صورت قانونی بوده و انجام دادن وظایف اجتماعی را به همراه داشته باشد؛ در غیر این صورت مشکلات مختلفی در جامعه به وجود خواهد آمد که باید با آن‌ها به صورت جدی برخورد شود، زیرا ثروت و امکانات کشور و به تبع آن استان، متعلق به همه مردم است.

 

گفتنی است، در این جلسه از زحمات رسول بیات، تجلیل به عمل آمد و بهروز مهدوی به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان زنجان معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: