• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-584-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم زنجان و طارم در خانه ملت:

توسعه استان در گروی جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی است


نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: استان زنجان به لحاظ مزیت جغرافیایی که دارد، با جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی می‌تواند توسعه پیدا کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فریدون احمدی با حضور در خبرگزاری ایسنا، اظهار کرد: اوضاع اقتصادی استان تصویری از وضعیت اقتصادی کشور است و توسعه استان، دیگر از طریق بودجه دولتی امکان‌پذیر نبوده و برای توسعه استان نباید انتظار توسعه جزیره‌ای داشته باشیم.

 

این مسئول در رابطه با وضعیت اشتغال، ادامه داد: آمار اشتغال در بخش‌های مختلف استان تقریبا یکسان است و در صورت تغییر این مهم، خود به خود بالانس می‌شود و فضای اقتصادی نیز در استان و در کشور یکسان است.

 

وی افزود: متاسفانه در اداره کشور، خودمان را به خواب زده‌ایم، مسائل و مشکلات مشاهده می‌شود ولی چاره‌جویی جدی برای این مهم وجود ندارد؛ به طوری که 95 درصد از بودجه کشور صرف هزینه‌های جاری می‌شود. به عبارت دیگر همه کشور کار می‌کنند تا به جمعیت بالغ بر 2.5 میلیون نفر حقوق پرداخت شود و با این وضعیت توسعه رخ نخواهد داد.

 

احمدی در رابطه با بودجه سال آتی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بودجه سال آینده در حال تدوین است که این بودجه نه نفتی است و نه مقاومتی و در حال حاضر کشور کسری بودجه‌ای برابر با 40 هزار میلیارد تومان دارد؛ چراکه بودجه امسال بر حسب قیمت ۴۰ دلاری نفت برنامه‌ریزی شده بود و به دلیل نبود رونق در کسب و کار ۳۰ درصد مالیات دریافتی دولت نیز کاهش یافته است.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اندازه بزرگ دستگاه‌های دولتی، یادآور شد: ایران بین 10 تا 20 برابر بیشتر نسبت به سایر کشورها کارمند دارد و این در حالی است که متوسط این رقم در جهان 2 به 800 است که این نشان از عدم برنامه‌ریزی دارد و این عدم کارآیی سبب شده در سال جاری میلادی، رتبه ایران در شاخص سهولت کسب و کار از ۱۲۰ به ۱۲۴ برسد.

 

وی تصریح کرد: باید اعلام کنیم که وضعیف کسب و کار در کشور نامطلوب است؛ چراکه غالب افراد خواستار جذب در دستگاه‌های دولتی هستند که این مسائل به اقتصاد ضربه می‌زند و برای رسیدن به نقطه مطلوب باید در قوانین کسب و کار سهولت ایجاد و سرمایه‌گذاری خارجی را تسهیل کرد.

 

این مسئول اظهار کرد: ‌کشور نیازمند یک انقلاب در سیستم اداری بوده و از آنجایی که اقتصاد مسئله نخست کشور است بهتر است رسانه‌ها مشکلات موجود در سیستم مدیریتی را منصفانه نقد کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: