• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-1085-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

فضای خدمت از مدیران و کارشناسان نباید گرفته شود


استاندار زنجان با بیان اینکه حراست نباید به هیچ وجه وارد حریم خصوصی افراد شود، گفت: رسالت حراست دستگاه‌های مختلف اجرایی، حفظ آبروی اشخاص است و نباید نگاه‌های حراستی و امنیتی در این دستگاه‌ها به گونه‌ای باشد که مسیر و فضای خدمت از مدیران و کارشناسان گرفته شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در مراسم تکریم و معارفه مشاور استاندار و مدیرکل حراست استانداری زنجان، بر ضرورت انتخاب امین‌ترین، صادق‌ترین و پاک‌ترین افراد در مجموعه حراست‌های ادارات و دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه همه مکاتبات طبقه‌بندی شده از مجرای اداری حراست می‌گذرد، لذا ضروری است مدیران و شاغلان حوزه حراست، از امین‌ترین افراد مجموعه انتخاب شوند تا گزارش‌های ارائه شده از سوی آن‌ها، صحیح، صادقانه و کاملاً مورد اعتماد باشد.

 

وی خطاب به مدیران و کارشناسان حراست توصیه کرد؛ در تنظیم گزارش‌ها، همواره جانب انصاف، عدالت، انسانیت و اخلاق را رعایت کنند و از اعمال نظرات شخصی، پرهیز کنند تا با آبرو و حیثیت افراد، بازی نشود.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با تاکید بر اینکه حراست دستگاه‌های اجرایی باید به دور از فضاسازی‌ها، به ایجاد آرامش و نظم در محیط‌های اداری بپردازند، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز فرهنگ شایعه‌سازی، دروغ‌پردازی، تهمت و افترا در برخی محیط‌های اداری رواج یافته و نهادینه شده است؛ لذا باید حراست فارغ از فضاسازی‌ها، به ایجاد نظم و آرامش بپردازند و فرصت فعالیت به افراد سودجو، چاپلوس و رندان منفعت‌طلب را ندهند.

 

درویش‌امیری، ایجاد محیط آرام اداری را در گرو تسلط حراست بر مجموعه دانست و گفت: فعالیت حراست باید درست و منطقی باشد و ضمن حفظ ابهت، اقتدار و انسجام واحد حراست، از هرگونه افراط و تفریط که موجب از بین رفتن کارآمدی می‌شود، بپرهیزد.

 

استاندار زنجان در بخش دیگری از جلسه به سخنان امام خمینی (ره) در تعریف بسیج به عنوان شجره طیبه و مکتب عشق شاهدان و شهیدان گمنام اشاره کرد و گفت: اگر بیان کننده این تعاریف، از تفکر و اندیشه الهی و آسمانی برخوردار نبود، نمی‌توانست چنین جملاتی را در توصیف بسیج به کار ببرد.

 

این مسئول، سخنان امام خمینی (ره) در خصوص بسیج را منشور یک حرکت اسلامی در ایران عنوان کرد و افزود: بسیج یک فرهنگ، مکتب و یک اندیشه پایدار و عمیق است.

 

وی بسیجی شدن را امری دشوار دانست که تنها با رعایت ظواهر، محقق نمی شود و اظهار کرد: بسیجیان باید با تزکیه نفس عمیق، خود را به مفاهیم ترسیم شده حضرت امام (ره) نزدیک کنند و با رفتارها و باور عمیق دینی و اعتقادی، فرهنگ و مکتب بسیج را در جامعه نهادینه کنند.

 

استاندار زنجان، سردار سلیمانی همرزم شهیدان باکری، همت، باقری و تمامی رزمندگان دوران دفاع‌مقدس را نمونه‌های عینی بسیجیان صادقی برشمرد که رنگ و بوی دنیا، آنها را فریفته نساخت و در استمرار و اعتقادشان به فرهنگ بسیج خللی وارد نکرد و ادامه داد: جامعه انتظار دارد همواره عطر و بوی صداقت، درستی، شفافیت و ایمان از بسیج و بسیجیان به مشام برسد؛ چرا که بازی های ظاهری هرگز در فرهنگ راستین و حقیقی بسیج، راهی ندارد.

 

گفتنی است، در این مراسم مصطفی حمیدی مدیرکل سابق حراست استانداری زنجان تودیع و امیر مشفق نودهی به عنوان مشاور استاندار و مدیرکل حراست استانداری زنجان معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: