• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-1088-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان:

تیم‌های باشگاهی در زنجان، جان تازه می‌گیرند


مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان تاکید کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته در خصوص حمایت مالی از تیم‌های باشگاهی در استان، این تیم‌ها جان تازه‌ای برای حضور در رقابت‌های لیگ خواهند گرفت.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی جوان در نشست خبری با بیان اینکه نبود حامی مالی همواره به‌عنوان یکی از دغدغه‌های ورزش استان در رده باشگاهی به‌شمار می‌رود، افزود: علی‌رغم اینکه اداره‌کل ورزش و جوانان طبق قانون هیچ مسئولیتی در قبال تیم‌داری ندارد، اما با این وجود رایزنی‌های مختلفی با چند شرکت بزرگ در استان صورت گرفته است تا بتوانیم با تحقق آن‌ها، جان تازه‌ای به ورزش زنجان در رده باشگاهی ببخشیم.

 

وی با اشاره به اینکه نتیجه حضور بدون برنامه و حامی مالی مشخص در رقابت‌های لیگ باعث می‌شود تا تیم‌ها علاوه بر اینکه به نتایج دلخواه خود دست نمی‌یابند، در پایان فصل نیز بدهی‌های سنگینی بر دوش‌شان تحمیل می‌شود، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم در رده باشگاهی همانند بخش قهرمانی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم، باید به صورت ریشه‌ای در رقابت‌های باشگاهی حضور پیدا کرده و در طول فصل نیز با برنامه عمل کنیم.

 

جوان با تاکید بر اینکه حضور موفق و با برنامه در رقابت‌های لیگ به رشد و توسعه رشته‌های ورزشی گروهی استان کمک شایانی می‌کند، افزود: برای رسیدن به این مهم باید بدنه اصلی تیم‌های زنجانی حاضر در لیگ‌های مختلف، متشکل از بازیکنان بومی باشد، بنابراین هیئت‌هایی که خواهان حضور در رقابت‌های باشگاهی هستند باید نزدیک به 80 درصد از ترکیب تیم‌های خود را با بازیکنان بومی تامین کنند.

 

این مسئول، یکی از رویکردهای اصلی این اداره‌کل در راستای تقویت بعد قهرمانی ورزش زنجان را اهتمام به تقویت زیرساخت‌های ورزشی در استان دانست و ادامه داد: یکی از این زیرساخت‌ها، استادیوم 15 هزار نفری زنجان است که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در تلاش هستیم تا این پروژه ملی در سال آینده به اتمام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد. علاوه بر این پیست اسکیت استان نیز جزو پروژه‌های اولویت‌دار استان در حوزه ورزش به‌شمار می‌رود.

 

وی با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید همواره در تلاش بوده تا امیدآفرینی را در بخش‌های مختلف به‌ویژه حوزه ورزش تصری بخشد، اظهار کرد: حمایت دولت معطوف به ورزش نبوده و همواره در تلاش بوده است تا عرصه سازمان‌های مردم‌نهاد نیز بتوانند به نقشی که در این حوزه بر دوش این سازمان‌ها نهاده شده است عمل کرده و فعالیت‌ جوانان در این حوزه‌ها بیش از پیش نمود داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: