• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1986-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار زنجان عنوان کرد:

نمود بیشتر فعالیت‌های جهاددانشگاهی زنجان با حمایت‌های دولتی


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان تاکید کرد: با حمایت‌های دولتی، نتایج مثبت فعالیت جهاددانشگاهی زنجان، نمود بیشتری پیدا می‌کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فرامرز نیک‌سرشت در حاشیه بازدید از بخش‌های مختلف جهاددانشگاهی استان، افزود: جهاددانشگاهی نهادی انقلابی است که در عرصه‌های مختلف پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و به ویژه فناوری‌های نوین، توانمندی‌های زیادی را به دست آورده است، لذا معتقدیم پتانسیل این نهاد می‌تواند در فرآیند تصمیم‌سازی در استان موثر باشد.

 

وی با اشاره به ورود جهاددانشگاهی در حوزه اقتصاد خلاق، ادامه داد: کشورهایی مانند ژاپن درآمدی ۱۱۰ میلیارد دلاری را از محل فروش انیمیشن به دست آورده که بیش از بودجه چند ساله ایران است که در همین راستا جهاددانشگاهی زنجان به خوبی توانسته است در حوزه صنایع فرهنگی خلاق ورود پیدا کرده و محصولات متنوعی تولید کند.

 

این مسئول یادآور شد: علاوه بر این، جهاددانشگاهی زنجان با استفاده از توان و پتانسیل دانشجویان، اشتغال خوبی ایجاد کرده و توانسته است دانشجویان را به حوزه کارآفرینی وارد کند.

 

معاون استاندار زنجان خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی، پژوهش‌هایی را در دست اجرا دارد که هنوز در مرحله آزمایش هستند، ولی این توان را دارد که در سطح ملی اجرایی شود. همچنین آزمایشگاه جهاددانشگاهی با وجود کوچک بودن توانمندی‌های بسیار و روش‌های فناوری مدرنی را به کار گرفته و توانسته است فلزات گران‌قیمتی را استحصال کند که اتفاق مهمی برای استان زنجان تلقی می‌شود.

 

وی با یادآور اینکه همچنین آزمایشگاه این نهاد انقلابی در حوزه موادغذایی می‌تواند به عنوان پایلوت آزمایشگاه مواد غذایی سالم با برند حلال در کشور بوده و جایگاه مناسبی را در بازار کشورهای اسلامی پیدا کند، تاکید کرد: جهاددانشگاهی زنجان در بسیاری از موارد همواره در سطح استان پیش‌قدم بوده است، به همین خاطر دستگاه‌های دولتی و غیردولتی می‌توانند با استفاده از پتانسیل جهاددانشگاهی زنجان، برخی از فعالیت‌های خود را برون‌سپاری کرده و به این نهاد واگذار کنند.

 

نیک‌سرشت تصریح کرد: خوشبختانه تجربه و قدمت بالای جهاددانشگاهی در عرصه‌های مختلف به‌ویژه حوزه آموزشی، جای بسی خوشحالی است و در این زمینه توانسته است ۱۸ هزار فراگیر دوره‌های کوتاه‌مدت در رشته‌های مختلف را مطابق با علم روز، کاربردی و مهارتی آموزش دهد که همین امر می‌تواند برای فراگیران در حوزه‌های مختلف اشتغال‌آفرین باشد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان با بیان اینکه جهاددانشگاهی زنجان از زیرساخت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف برخوردار است، ادامه داد: بی‌شک، زیرساخت و فضای فیزیکی مناسب جهاددانشگاهی می‌تواند زمینه همکاری بسیاری از بخش‌ها را در استان زنجان به وجود آورد.

 

نیک‌سرشت در ادامه به توانمندی‌های جهاددانشگاهی در حوزه رسانه اشاره و با بیان اینکه «ایسنا» همواره به‌عنوان خبرگزاری مورد وثوق بوده و هست، افزود: ایسنا به عنوان یکی از چند خبرگزاری زیر مجموعه جهاددانشگاهی، رسانه‌ای فعال و کارآمد است که علاوه ‌بر خوش‌نام و مورد اعتماد بودن، همواره توانسته جانب انصاف را در برهه‌های مختلف رعایت کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: