• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-1485-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاد دانشگاه علوم‌پزشکی بقیه‌الله:

بیوتروریسم در سبک زندگی ما نمود پیدا کرده است


استاد تمام دانشگاه علوم‌پزشکی بقیه‌الله اظهار کرد: بیوتروریسم امروز در سبک زندگی ما نمود پیدا کرده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی کرمی در همایش تهدیدات نوین بیولوژیک و بیوتروریسم و مقابله با آن که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان در سالن همایش الغدیر برگزار شد، گفت: بیوتروریسم امروز در سبک زندگی ما نمود پیدا کرده است و با تغییر دادن سبک زندگی شاهد کشته شدن انسان‌ها به خاطر شیوه بد زندگی آن‌ها هستیم.

 

وی ادامه داد: وقتی به آمارها و دلایل مرگ و میر در جهان نگاهی بیندازیم، متوجه خواهیم شد که مرگ و میر به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی به مراتب بیشتر از میزان مرگ و میر جنگ است. در حالی که مسئله جنگ پررنگ‌تر از بیماری‌های قلبی و عروقی نشان داده می‌شود.

 

کرمی با بیان اینکه بیوتروریسم در سبک زندگی ما نمود پیدا کرده است، گفت: سالانه ۵ میلیارد دلار قاچاق مواد غذایی در کشور صورت می‌گیرد و این خود عاملی برای ورود محصولات تراریخته می‌تواند باشد.

 

استاد تمام دانشگاه علوم‌پزشکی بقیه‌الله با اشاره به اینکه در ایران تنها ۵ محصول تراریخته موجود است، خاطرنشان کرد: ذرت‌های وارداتی، سویا، کانولا، خوراک دامی و روغن‌های نباتی مصرفی همه جز محصولات مصرفی تراریخته شده هستند.

 

فوق تخصص مهندسی ژنتیک گفت: محصولات تراریخته ابتدا با اهداف افزایش تولید، مقاومت آفات و حذف سموم شیمیایی و بهبود کیفیت محصولات و مقاومت به سموم و آفت کش‌ها تولید شدند ولی بعدها با انجام آزمایشات مشاهده شد که این محصولات می‌توانند آسیب‌های را در سلامت جامعه مصرف‌کننده ایجاد کند.

 

وی با اشاره به اینکه ۳۷ کشور جهان استفاده محصولات تراریخته را ممنوع اعلام کرده‌اند، گفت: در سال ۲۰۱۷ نیز سازمان فائو و سازمان خوار و بار و کشاورزی جهان نیز اعلام که محصولات تراریخته بیماری‌زا است و در حال حاضر نیز با تلاش‌های فراوانی که انجام شد هر گونه رهاسازی، فروش و خرید محصولات تراریخته را ممنوع اعلام شده است.

 

کرمی با اشاره به سخن وزیر کشاورزی سابق آمریکا که کنترل دولت‌ها با نفت و کنترل ملت‌ها را با غذا ممکن دانسته بود، خاطرنشان کرد: غذا یک ابزار مهم در بسته مذاکرات ملت‌ها است و بنا به گفته همین مسئول آمریکایی اگر به دنبال راهی هستید که مردم در مقابل شما زانو بزنند و وابسته شما باشند وابستگی غذایی  بهترین راه است.

 

وی خاطرنشان کرد: تنها راه مبارزه با این چالش، گرایش به سبک زندگی سالم و گام اول برای شروع این روند را استفاده از غذای سالم است.

 

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه پدافند به معنای شناخت تهدیدات و اولویت‌بندی آن‌ها و شناسایی آسیب‌پذیری انسان‌ها نسبت به این تهدیدات و سپس مقابله کردن با آن است، گفت: دشمن بعد از ۸ سال تهاجم و این همه تحریم‌ها به دلیل اینکه نتوانسته است هیچ کاری از پیش ببرد شروع به ساخت ۵۰ پایگاه و آزمایشگاه BR4  در اطراف ایران کرده است که این خود نشان‌دهنده این است که بر روی سلاح‌های بیولوژیکی کار می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: