• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-1388-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان:

کنار گذاشتن پیشکسوتان، حضور افراد کم‌دانش در مسند امور را فراهم می‌کند


معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان، با بیان اینکه پیشکسوتان سرمایه‌های جامعه محسوب می‌شوند، گفت: کنار گذاشتن افراد خردمند و پیشکسوت در جامعه، موجب حضور افراد کم‌دانش و بی‌تجربه در مسند امور می شود که این امر، از عوامل اضمحلال یک جامعه و حکومت محسوب می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، سیدبیوک موسوی در نشست با جمعی از پیشکسوتان ورزش استان، با بیان اینکه از دیدگاه امام علی (ع)، چهار عامل موجب اضمحلال یک حکومت می‌شود، اظهار کرد: کنار زدن افراد فاضل، اندیشمند، باتجربه، خردمند و در یک کلمه پیشکسوتان جامعه در زمینه‌های مختلف، یکی دیگر از این عوامل است.

 

وی از بین بردن اصول در جامعه و به فراموشی سپردن آن را عامل سوم در نابودی یک جامعه عنوان کرد و یادآور شد: در این راستا، اصل شمردن فرعیات چهارمین عامل است؛ به گونه‌ای که نباید در یک جامعه، مسائل حاشیه‌ای و فرعی بر اصل موضوعات فائق آید.

 

این مسئول با بیان اینکه اگر پیشکسوتان یک جامعه در همه امور حضور داشته باشند، این حضور موجب اصلاح امور می‌شود، گفت: اگر در بخش‌های مختلف جامعه، این قشر خردمند، حضور داشته باشند و تذکرات لازم را در زمینه‌های مختلف و بسته به تخصص خود، ارائه کنند، بسیاری از مسائل در مسیر درست خود قرار گرفته و حرکت می‌کند.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان، به اهمیت استفاده از نظرات و تذکرات افراد با تجربه و پیشکسوت جامعه در بخش‌های مختلف تصمیم‌گیری تاکید کرد و ادامه داد: برای استفاده بهینه از سرمایه‌های جامعه، باید پیشکسوتان در امور مختلف به‌کارگیری شوند.

 

موسوی با بیان اینکه در استان، زمینه‌های زیادی برای فعالیت وجود دارد و مسئولان باید برنامه‌ریزی‌های جامعی برای انجام فعالیت‌ها داشته باشند، اظهار کرد: با توجه به اینکه نباید سرمایه مردم معطل بماند و ضروری است تا استفاده بهینه و درستی از سرمایه‌های استان صورت گیرد، استفاده از پیشکسوتان در این راستا می‌تواند بسیار موثر و راهگشا باشد.

 

وی همچنین به برخی واحدهای صنعتی موجود در استان که از امکانات دولتی استفاده می‌کنند، اشاره کرد و گفت: این واحدها باید سهم اجتماعی خود را در قبال استان پرداخت کنند، زیرا حقوق مردم استان در این راستا قابل اغماض و چشم‌پوشی نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: