• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-7514-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان خبر داد:

کسب رتبه اول جهان برای سه سال پیاپی در کنگره علمی سیرد


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: ایران سه سال پیاپی رتبه اول جهان را در کنگره علمی سیرد کسب کرده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علیرضا علیزاده صبح امروز در نشست منطقه‌ای سیرد، اظهار کرد: کنگره بین‌المللی سیرد، معتبرترین رویداد علمی، تخصصی در حوزه صنعت برق در سطح جهان است و ایران در سال‌های اخیر توانسته در کنگره سیرد جایگاه مناسبی را کسب کرده است.

 

این مسئول ادامه داد: امسال قریب به 700 مقاله از شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور و دانشگاه‌ها به کنگره علمی سیرد ارسال شده که نشان از تلاش و علم قابل رقابت در این بخش در کشور است و لازم به ذکر است که ایران در سه سال پیاپی رتبه اول جهان را در تعداد و محتویات مقالات ارسالی داشته است.

 

وی افزود: با برقراری تحریم‌ها وقفه‌ای برای حضور شرکت‌کنندگان ایرانی در این کنگره علمی به وجود آمد که خوشبختانه در حال حاضر شرایط بهبود یافته و امیدواریم که امسال هم ایران بتواند رتبه اول جهانی را کسب کند.

 

علیزاده با اشاره به حضور تعدادی از ایرانیان در کنگره بین‌المللی سیرد در سال 2017، خاطرنشان کرد: این شرکت‌کنندگان موارد و نکات مهمی را برای استان و کشور به ارمغان آورده‌اند که جمع کثیری از دانشگاهیان و فعالان در این حوزه می‌توانند از این دستاوردها استفاده کنند.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، یادآور شد: ایران در بحث علوم مربوط به برق توانمندی‌های بالایی دارد، به طوری که توانسته در مجامع بین‌المللی با ارائه مقالات به‌روز، در سطح ایده‌آلی ظاهر شود. همچنین در شرکت‌های توزیع نیروی برق نیز مقالات و مطالعات مناسبی انجام می‌شود.

 

وی تصریح کرد: باید مقالات و تحقیقات انجام شده به سمت کابردی شدن و خلق ثروت حرکت کنند که این مهم می‌تواند توسط شرکت‌های دانش‌بنیان، بنیاد نخبگان و پارک‌های علمی و فناوری سراسر کشور عملیاتی شود و با عملیاتی و کاربردی شدن این مقاله‌ها و خلق ثروت، این مقالات به زیرساخت‌ها برای کشور نیز تبدیل می‌شود.

 

این مسئول اظهار کرد: چشم‌انداز صنعت برق برای سال 2025، مسائلی مرتبط با هوشمندسازی شبکه، حل تضاد بین انرژی و کربن که مسئله‌ای زیست‌محیطی است و برای همه کشورها ترسیم شده و امیدواریم که در کشور نیز گام‌های مناسبی برای کشور در این راستا برداشته شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: