• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

مصوبات کارگروه تسهیل برای همه لازم‌الاجرا است


استاندار زنجان گفت: مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برای همه دستگاه‌ها لازم‌الاجرا است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری شامگاه روز گذشته در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، با تاکید بر اینکه اعضای کارگروه کار خود را با جدیت ادامه می‌دهند و از ابتدا نیز این‌گونه بوده است،  ادامه داد: اختیاراتی که کارگروه دارد، اختیاراتی است که دولت به اعضا و کارگروه داده و همه تصمیمات گرفته شده در این کارگروه برای همه لازم‌الاجرا است.

 

وی با بیان اینکه نباید تصمیمات این کارگروه زیر سوال برود، افزود: باید توجه کرد که مصوبه‌های کارگروه قطعی و لازم‌الاجرا برای همه دستگاه‌ها بوده و اجرای مصوبات فقط به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به عنوان دبیرخانه مربوط نیست.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان، خاطرنشان کرد: همه اعضای کارگروه در تصمیم‌گیری‌ها نظرات خود را ارائه می‌کنند و پس از ارائه نظرات، موارد مورد نظر مصوب می‌شود و همه مکلف به اجرای این مصوبات هستند و هیچ عدم تمکینی پذیرفته نیست.

 

در ادامه این جلسه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، گفت: بر اساس ابلاغیه از بانک ملی قرار است که بانک‌ها پرونده‌های پرداخت تسهیلات به پرونده‌های بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی و معدنی را از منابع کشوری، در اولویت قرار دهند.

 

ناصر فغفوری ادامه داد: مشکل پرداخت تسهیلات به واحد‌های بالای ۱۰۰ نفر اشتغال از محل تسهیلات طرح رونق حل شده واین واحدها می‌توانند با تصویب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

 

وی در ادامه با اشاره به مشکلات برخی از واحدهای آهک‌پزی، خاطرنشان کرد: این واحدها با توجه به مشکلاتی که در دریافت سند تفکیکی دارند، در دریافت تسهیلات نیز با مشکل مواجه هستند و برخی از این واحدها نیز به خاطر افزایش بنا با مشکلاتی مواجه هستند که بر اساس تبصره یک، ماده یک می‌توانند برای تغییر کاربری اقدام کنند.

 

این مسئول اظهار کرد: در فصل زمستان سوخت جایگزین واحدهای تولیدی پرمصرف در صورت قطعی گاز و با هماهنگی شرکت گاز، سوخت جایگزین به واحدهای تولیدی ارائه می‌شود و بر اساس ضوابط مسئولیتی، تامین این سوخت بر عهده شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی است.

 

فغفوری با اشاره به مشکلات شرکت ملی سرب و روی، یادآور شد: شرکت سرب و روی جزو شرکت‌های بورسی استان است و که به خاطر تعطیلی واحد سرب این شرکت، زیان‌ده شده که این مهم سبب شده امکان استفاده از تسهیلات را نداشته باشد. همچنین این شرکت به خاطر نبود دفاتر در زمان مقرر و عدم ارائه آن به سازمان امور مالیاتی در زمان‌های مقرر شده به پرداخت مالیات بر اساس تشخیص علی‌الراس شده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: بر اساس قانون شرکت‌های زیان‌ده معاف از مالیات هستند و شرکت سرب و روی نیز به دنبال آن است که دفاتر این شرکت توسط سازمان امور مالیاتی و یا کمیته بدوی که شکایت آنان را بررسی می‌کند، پذیرفته شود و بر اساس آن دفاتر از پرداخت مالیات برای سال ۹۴، معاف شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: