• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1287-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

برگزاری جلسه نقد فیلم ۳۱۶ در زنجان


کارگردان و نویسنده فیلم «۳۱۶» با اشاره به اکران و برگزاری جلسه نقد این فیلم در زنجان، گفت: کاراکتر اصلی فیلم ۳۱۶ کفش‌ها و پاهای آدما است که هر یک گویای یک داستان مهم زندگی هستند که نباید از آنها غافل شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، پیمان حقانی شامگاه دیروز در جلسه اکران و نقد فیلم «۳۱۶» که به میزبانی فرهنگ‌سرای امام خمینی (ره) زنجان برگزار شد، اظهار کرد: از سال ۷۹ فعالیت خود در حوزه فیلم‌سازی شروع کردم، نخست با ساخت فیلم کوتاه آغاز کردم که تاکنون آثار متعددی از جمله فیلم سینمایی، مستند، کوتاه و غیره را در کارنامه خود دارم.

 

وی افزود: قرار نبود فیلم ساز شود؛ ۱۸ ساله بودم که به صرف تمرین ساخت یک فیلم وارد عرصه فیلم‌سازی شدم در آن زمان فکر نمی‌کردم این اثر موفق شود ولی موفقیت‌های را به‌دنبال شد و این موضوع موجب ترغیبم به فیلم‌سازی شد.

 

حقانی تصریح کرد: تولید دو فیلم کوتاه داستانی، یک کوتاه مستند، یک فیلم بلند مستند و دو فیلم بلند داستانی و بیش از ۸ اثر فیلم‌نامه نویسی ثمره چند ساله تلاشم در حوزه فیلم‌سازی بوده است.

 

این کارگردان جوان در ادامه یادآورشد: فیلم داستانی «۳۱۶» دربر دارنده یک موضوع اجتماعی است که در این اثر کارگردان از بعد بسیار جدید و نویی به موضوع می‌پردازد؛ به‌طوری ‌که به تماشاگر اجازه می‌دهد تا چهره بازیگران فیلم را خود ترسیم کند و این فرصت سهیم شدن تماشاگر را در فیلم به او می‌دهد.

 

حقانی خاطرنشان کرد: در ساخت این فیلم با محدودیت‌هایی مواجه بودیم که خوشبختانه تلاش گروه به ثمر نشست و شاهد کار خوبی از نظر تماشاگران بودیم.

 

وی افزود: در طول فعالیتم در عرصه فیلم‌سازی به دنبال انجام کارهای غیرممکن در سینمای ایران نبودم بلکه تلاش دارم تا اثری جدید در حد و توان خودم در این عرصه به‌جای گذارم و از تکرار خود بپرهیزم هرآنچه که در زندگی آن را درک کرده‌ام اثری خلق کنم.

 

حقانی تصریح کرد: کاراکتر اصلی فیلم ۳۱۶ کفش‌ها و پاهای آدما است که هریک گویای یک داستان مهم زندگی هستند که نباید از آنها غافل شد.

 

وی یادآور شد: فیلم «۳۱۶» با یک تیم ۵ نفره شروع شد، ابتدا با صرف مبلغ ۱۵ میلیون تومان ساخت این فیلم را شروع کردیم ولی رفته برای تامین هزینه‌های ساخت به ناچار بسیاری از ملزومات از جمله دوربین و لپ‌تاپ فروختیم؛ ابتدا فکر نمی‌کردیم فیلم «۳۱۶» فیلم موفق باشد اما خوشبختانه تلاش‌ها نتیجه داد و این فیلم یکی از موفق‌ترین فیلم‌ها در بخش فیلم داستانی بلند محسوب می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: