• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-9814-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان:

فعالیت بنیاد نخبگان به سطح دانش‌آموزی افزایش می‌یابد


رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها بنیاد نخبگان فعالیت خود را در سطح دانش‌آموزان گسترش خواهد داد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی رشتچی صبح امروز در آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش‌آموزی که به میزبانی سالن اجتماعات شهید نوری مجتمع جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد، اظهار کرد: در گذشته پژوهش بیشتر در حوزه دانشگاه آن هم در مقاطع تحصیلی بالا بود که این تفکر که پژوهش به قشر خاصی معطوف باشد، تفکر درستی نیست.


این مسئول با اشاره به توسعه‌ای که در امر پژوهش ایجاد شده است، ادامه داد: با توسعه پژوهش، پای پژوهش به  ادارات، دستگاه‌ها و کاخانه‌ها باز شد؛ چرا که هر کدام از این‌ها مشکلات متفاوتی دارند و پژوهش توسط یکی از این بخش‌ها نمی‌تواند مشکلات دیگر بخش‌ها را رفع کند.


وی افزود: توسعه پژوهش در بخش‌های مختلف سبب شده که پیشرفت‌های چشم‌گیری در عرصه‌های مختلف به دست بیاید، به طوری که پژوهش‌ در سطح دانش‌آموزان به عنوان مسئولان و مدیران سال‌های آتی نیز در کشور مورد توجه قرار گرفته است.


رشتچی با بیان اینکه ابهاماتی در بحث پژوهش دانش‌آموزی وجود دارد، خاطرنشان کرد: باید پژوهش در سطح دانش‌آموزی را تفکر و تعقل بر روی مسائل مطرح شده بدانیم و از نگاه صرفا آموزشی و کنکوری برای دانش‌آموزان دوری کنیم؛ چرا که در این موارد دانش‌آموزان صرفا توانایی مسائلی را دارند که در رابطه با آن آموزش دیده‌اند.


رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان، یادآور شد: در حال حاضر دانش‌آموزان فقط به دنبال کتاب‌های تست برای کنکور هستند و فقط یادگرفته‌ها را حفظ می‌کنند که این خود نتیجه و تاثیر بدی را برای معلمین و اساتید در سطح معلمان و دانش‌آموزان دارد؛ چراکه با این شرایطی که وجود دارند دانش‌آموزان دیگر حوصله برای حل حتی کوچک‌ترین مسائل را ندارند و اگر دانش‌آموزان به دنبال تفکر در امور بروند، آینده بهتر خواهد شد.


وی تصریح کرد: بنیاد نخبگان متولی فعالیت‌های دانشجویان و افرادی است که به مراحل آموزشی خود را در آموزش و پرورش  به پایان رسانده باشد ولی در حال حاضر به دنبال آن است که دامنه فعالیت‌های خود را تا سطوح دانش‌آموزی گسترش دهد.


در ادامه این مراسم، معاون پژوهشی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: امسال برای سومین سال پیاپی است که این مراسم در استان برگزار می‌شود که البته دو سال قبل دبیری این جشنواره با بنیاد ملی نخبگان و امسال با اداره کل آموزش و پرورش است.


محمود سیفی‌نیا با اشاره به سه برنامه‌ای که برای هفته پژوهش به این اداره‌کل واگذار شده است، ادامه داد: تجلیل از پژوهشگران برتر دانش‌آموز، برگزاری کارگاه پژوهشی در مدارس، بازدید دانش‌آموزان از دانشگاه‌ها به این اداره کل محول شده است که هر سه در حال اجرا است.


وی افزود: در این برنامه علاوه‌بر تجلیل از دانش‌آموزانی که در رده‌های مختلف رتبه کسب کرده‌اند از برگزیدگان کنفرانس‌های بین‌المللی از جمله یورومس تجلیل به عمل می‌آید.


این مسئول با بیان اینکه تجلیل از دانش‌آموزان سبب افزایش انگیزه آن‌ها خواهد شد، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر کتاب‌های درسی علمی‌تر شده و در آخر کتاب‌ها فعالیت‌هایی برای خارج از کلاس دانش‌آموزان وجود دارد که می‌توانند با همراهی والدین این فعالیت‌ها را انجام دهند.


به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از 41 نفر از پژوهشگران و فناوران برتر دانش‌آموزی، تجلیل به عمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: