• جمعه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-1685-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار:

وحدت اسلامی، مهم‌ترین راهکار برای اعتلای اسلام است


امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار گفت: وظیفه مسلمانان و علما در مورد پساداعش این است که وحدت اسلامی و حساسیت‌های پیش روی عالم اسلام را بشناسند و در مسیر اعتلای اسلام حرکت کنند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ماموستا عبدالسلام محمدی در حاشیه مراسم یادواره بین‌المللی شهدای نارداران در جمع خبرنگاران ایسنا و مهر اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اساس وحدت بین مسلمانان، دوری از تفکرات تندروانه است و شناخت حساسیت‌های پیش روی عالم اسلام و مسلمانان می‌تواند بزرگ‌ترین اساس وحدت و برادری در بین مسلمان و بین کشورهای اسلامی باشد.

 

وی افزود: مشکلاتی که امروز گریبان‌گیر کشورهای اسلامی است، تضفیف شدن موضوعاتی چون وحدت و مشترکاتی است که بین فرق، مذاهب و فرهنگ‌های اسلامی وجود دارد، لذا باید این مشترکات قوی شود که در این این صورت مسلمانان دچار مشکلات نمی‌شوند.

 

محمدی تصریح کرد: بیداری اسلامی که در بحث وحدت است می‌تواند مهم‌ترین و بزرگ‌ترین راهکار پیش روی ما باشد.

 

وی یادآور شد: به عقیده من داعش از نظر فیزیکی و ظاهری محو شده است اما از بعد معنوی و نرم‌افزاری داعش وجود دارد، در برخی از کشورهای اسلامی بسیاری از جوانان خام و بی‌تجربه و از آموزه‌های دینی دور و ضعیف هستند که این ناشی از کم‌کاری نخبگان و عالمان دین است، این در حالی است که داعش این زمینه و ظرفیت را دارد که دوباره و در هر جایی که ظرفیت و یا خلاءهایی باشد، مجدد ظهور کند.

 

محمدی افزود: وظیفه مسلمانان و علما در مورد پساداعش این است که وحدت اسلامی و حساسیت‌های پیش روی عالم اسلام را بشناسیم و در مسیر اعتلای اسلام حرکت کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: