• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-2891-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره تاکید کرد:

لزوم استمرار آموزش دانش‌آموزان برای آمادگی در برابر حوادث غیرمترقبه


مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره بر لزوم استمرار آموزش دانش‌آموزان برای آمادگی در برابر حوادث غیرمترقبه تاکید کرد.


لعیا جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه امسال نیز مانند سال‌های گذشته مانور زلزله در دبیرستان زینبیه شهرستان خرم‌دره برگزار شد، اظهار کرد: این مانور در راستای آمادگی هر چه بیشتر دانش‌آموزان در مقابله با هر نوع زلزله احتمالی برگزار شد.


وی با بیان اهمیت ایجاد آمادگی در دانش‌آموزان به‌عنوان رابطان خانواده‌ها و مدارس جهت مواجهه با مخاطرات احتمالی، گفت: ترویج فرهنگ مقاوم‌سازی، افزایش ایمنی و کاهش تلفات و خسارت ناشی از زلزله و ایجاد آمادگی برای واکنش‌های صحیح و سریع در برابر زلزله از دیگر اهداف برگزاری این مانور بود.


جعفری یادآور شد: تلاش آموزش و پرورش بر این است که دانش‌آموز هم نسبت به ایمنی خود در محیط خانه و مدرسه به عنوان خانه دوم خود آمادگی لازم را داشته باشد و هم بتواند نقشی موثر را در جامعه ایفا کند.


وی با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان چه در محیط مدرسه و چه در محیط منزل همواره در معرض خطرات ناشی از زلزله قرار دارند، افزود: آموزش و برگزاری مانورهای هدفمند برای دانش‌آموزان، جهت مقابله با بحران، مهم‌ترین گام در مدیریت بحران زلزله در مدارس، برای بالا بردن دانش و آگاهی عمومی دانش‌آموزان است.


این مسئول تاکید کرد: آموزه‌ها و آموخته‌هایی که در مانورها در مدارس ارائه و تمرین می‌شوند، می‌توانند گره‌های به وجود آمده در اوج حادثه‌ای همچون زلزله را باز کند و دانش‌آموزان با اتکا به این آموزش‌ها و آموخته‌ها با آرامش و اطمینان خاطر به استقبال حادثه بروند که همین آرامش نسبی روانی می‌تواند تا حد بسیار زیادی از تلفات و آسیب‌های روحی و روانی در هنگام و بعد از زلزله بکاهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: