• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-3186-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (7)

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان تاکید کرد:
لزوم برگزاری نمایشگاه در سطح علمی برای همه اقشار جامعه


معاون پژوهشی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: نمایشگاه‌ها باید در سطح علمی و درک همه اقشار جامعه باشد.

 

محمود سیفی‌نیا در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: پژوهش همواره در سطوح مختلف کشور در موسسات آموزشی و پژوهشی انجام می‌شود ولی نباید این‌گونه در نظر گرفت که افرادی که کار پژوهشی انجام می‌دهند حتما باید سواد دانشگاهی در سطح بالا داشته باشند.

 

این مسئول با اشاره به پژوهش‌هایی که در سطح دانش‌آموزی انجام می‌شود، ادامه داد: این پژوهش‌ها سبب می‌شود که دانش‌آموزان به فعالیت‌های فکری روی آورند و آموخته‌های خود را به صورت عملی بیازمایند.

 

وی افزود: همه ساله جشنواره‌هایی از جمله جشنواره خوارزمی برای محک پژوهش‌های دانش‌آموزی برگزار می‌شود که حال این جشنواره‌ها بیشتر وجهه پیچیده‌ای یافته ولی در دوره‌های اول دانش‌آموزان با بدیعی‌ترین ابزار و وسایل در پیرامون خود پژوهش و یا اختراعاتی را در راستای حل مشکلات و یا تسهیل در امور ایجاد می‌کردند که این روش بسیار مهم برای تعلیم دانش‌آموزان بود.

 

سیفی‌نیا خاطرنشان کرد: با برگزاری نمایشگاه‌هایی با موضوعات پژوهش وسعت دید دانش‌آموزان بیشتر شده و ایده‌های آنان غنی‌تر می‌شود.

 

معاون پژوهشی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، در رابطه با نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار، یادآور شد: این نمایشگاه‌ها باید در سطح درک همه اقشار باشد تا افراد بتوانند با حضور در این نمایشگاه‌ها و بازدید از تجهیزات ایده بگیرند که این مهم فلسفه برگزاری نمایشگاه‌ها است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: