• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-3286-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (8)

مدیر امور پژوهشی دانشگاه زنجان تاکیدکرد:
لزوم حمایت سخت‌افزاری از پژوهش‌ها


مدیر امور پژوهشی دانشگاه زنجان گفت: برای دستیابی به نقطه ایده‌آل در پژوهش‌ها، حمایت سخت‌افزاری مورد نیاز است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، نصرالله عباسی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: هفته پژوهش هفته‌ای نمادین است که دستاوردهای حاصل از پژوهش و دستیابی به فناوری‌ها که در سال‌های گذشته و یا سال‌های دورتر انجام شده، به نمایش گذاشته می‌شود و نمایشگاه حاضر نسبت به کارهایی که انجام شده، به خوبی نمایش داده می‌شود.

 

این مسئول با بیان اینکه کار پژوهشی زمان‌بر است، ادامه داد: برای به سرانجام رسیدن یک تحقیق یا پژوهش زمان زیادی لازم است که گاهی حتی این فعالیت‌های بلندمدت نیز به نتیجه ایده‌آل نمی‌رسد.

 

وی افزود: ایده ذهنی اولین قدم برای اجرای یک پژوهش است تا یک ایده به ایده‌آل برسد حتی به نتیجه نرسیدن پژوهش‌ها خود ایده برای یک پژوهشگر است.

 

عباسی تفکر قانونمند را لازمه کاربردی شدن پژوهش‌ها دانست و گفت: در درجه اول لازمه کابردی شدن و استفاده از نتایج پژوهش‌ها ایجاد یک تفکر قانونمند و پس از آن ایجاد قانون و ضابطه‌هایی است تا  فرد بتواند از نتایج معنوی فعالیت خود بهره‌مند شود.

 

مدیر امور پژوهشی دانشگاه زنجان، یادآور شد: در حال حاضر فعالیت‌های دانش‌بنیان به خصوص کسب و کار اینترنتی در بین مردم توانسته جایگاه خود را پیدا کند که این مهم اشتغال‌زایی را به همراه دارد.

 

وی با اشاره به لزوم حمایت‌های سخت‌افزاری در برخی تحقیقات، تصریح کرد: برخی تحقیقات و پژوهش‌ها به سخت‌افزارهای آزمایشگاهی نیاز دارد که تهیه همه سخت‌افزارها خارج از حدود توانایی پژوهشگر است و باید از این افراد حمایت شود تا شاهد نتایج بهتر باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: