• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-3386-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (9)

رئیس دانشگاه علمی‌کاربردی استان زنجان:
سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی نشان از توجه دولت‌ها به پژوهش است


رئیس دانشگاه علمی‌کاربردی استان زنجان گفت: سهمی که امر پژوهش از تولید ناخالص ملی هر کشور دارد نشان از توجه آن دولت به پژوهش است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسن طغرانگار در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: با یک هفته نمی‌توان انتظار داشت که پژوهش شناخته شود و باید توجه داشت که پژوهش امری نسبی بوده و نمی‌توان گفت که هیچ کشوری به امر پژوهش توجه نمی‌کند.

 

این مسئول ادامه داد: اینکه چه میزان در رابطه با پژوهش صحبت می‌شود مهم نیست، بلکه باور و اعتقاد به این امر و هزینه‌کرد در این مورد اهمیت فراوان‌تری دارد که این بر اساس سهمی که از تولید ناخالص ملی به پژوهش‌ها توسط هر دولت اختصاص داده می‌شود، می‌توان مشاهده کرد.

 

وی افزود: با توجه به آمارهایی که ارائه شده ایران هنوز راه زیادی را تا رسیدن به نقطه مطلوب دارد و سهم زیادی به بخش پژوهش اختصاص داده نمی‌شود، ولی نباید از ورود بخش خصوصی به حوزه پژوهش در کشور غافل شویم؛ چرا که این بخش تاثیر به‌سزایی را می‌تواند در امر پژوهش در کشور داشته باشد.

 

طغرانگار خاطرنشان کرد: با ورود بخش خصوصی به حوزه پژوهش، فضای خاک بر این بخش رقابتی شده و فضای رقابت‌پذیر نیاز به خلاقیت دارد که رسیدن به این مهم با استفاده از افراد خلاق، پژوهشگر و دانشمند حاصل می‌شود و در دنیای امروز به استفاده از پژوهشگران جوان تاکید می‌شود؛ چرا که آنان خلاقیت بالایی را در حوزه‌های پژوهشی نسبت به سالمندان باتجربه دارند.

 

عضو هیئت‌علمی گروه حقوق دانشگاه زنجان یادآور شد: در گذشته اقتصاد مبتنی بر ابزار تولید بود و پس از آن اقتصاد بر پایه تکنولوژی استوار شد ولی در حال حاضر اقتصاد بر خلاقیت مبتنی است و امیدواریم که با افزایش دانش و خلاقیت در حوزه‌هایی خاص به افق‌های مورد نظر برسیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: