• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-3786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (14)

یک هنرمند گرافیست:
به توانمندی دانشجویان رشته‌های هنری بها داده شود


یک هنرمند گرافیست با اشاره به اینکه اشتغال یکی از دغدغه‌های دانشجویان رشته‌های هنری است، گفت: به توانمندی دانشجویان رشته‌های هنری بها داده شود.

 

یاسمن نوری در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بسیاری از دانشجویان رشته گرافیک با علاقه وارد این رشته می‌شوند و کارهای بسیار خوبی هم تولید می‌کنند ولی تعداد زیادی از این دانشجویان وقتی که صحبت از بازار کار و اشتغال می‌شود، پا پس کشیده و حتی تغییر رشته می‌دهند.

 

وی با اشاره به اینکه باید زمینه آشنایی عموم جامعه با هنر و تولیدات این رشته فراهم شود، تصریح کرد: هنرمندان مطرح، مسئولان و دست‌اندرکاران، برپایی نمایشگاه و معرفی تولیدات هنری همچنین جدیت در کار از سوی دانشجویان این رشته از جمله عواملی است که می‌تواند مقوله هنر را هرچه بیشتر وارد جامعه کند و هر چه زمینه آشنایی بیشتر باشد قطعا اشتیاق به سمت ارتباط با تولیدات هنری از سوی عموم جامعه بیشتر خواهد شد.

 

این دانشجوی گرافیک با بیان اینکه محصولات مشابه خارجی علاوه بر اینکه رقیبی برای تولیدات هنری داخلی است، خاطرنشان کرد: نباید در برابر محصولات مشابه خارجی که عموما بی‌کیفیت هستند و با قیمت پایین‌تر عرضه می‌شود شانه خالی کرد، زیرا هنر در ایران ریشه کهن داشته و بیانگر فرهنگ اصیلی است که امروزه هنرمندان می‌توانند در استمرار آن نقش مهمی ایفا کنند.

 

نوری با اشاره به اینکه آثار تاریخی بسیاری در کشور وجود دارد، تاکید کرد: دانشجویان رشته‌های هنری در برابر این آثار رسالت سنگینی بر عهده دارند زیرا به دلیل بی‌اطلاعی برخی از افراد شاهد بی‌تفاوتی به آثار گرانبها هستیم تا جایی که حتی برخی از بازدیدکنندگان اقدام به حکاکی و ایجاد خراش بر روی بنا می‌کنند، هنرمندان باید با کشاندن این آثار فاخر به بطن جامعه اهمیت این میراث گرانقدر را به خوبی تبیین کنند.

 

این هنرمند با بیان اینکه به دانشجویان رشته‌های هنری میدان برای نشان دادن توانمندی داده شود، خاطرنشان کرد: با همکاری متولیان امر و ایجاد زمینه فروش خارجی در کنار حضور در بازارهای داخلی، علاوه بر معرفی فرهنگ غنی هنر در کشور، می‌توان نام ایران را در عرصه هنر اصیل زنده نگه داشت و علاوه بر آن سهمی در درآمد صادرات ایفا کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: