• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-3886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (15)

یک جوان پژوهشگر:
جوانان پژوهشگر دغدغه حمایت دارند


یک جوان پژوهشگر گفت: جوانان پژوهشگر دغدغه حمایت دارند زیرا برای به ثمر رسیدن یک طرح پژوهشی باید از «هفت‌خوان» رد شد.

 

یاسر شاکری در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: حضور در عرصه نمایشگاه‌های پژوهشی فرصتی برای معرفی توانمندی‌ها همچنین زمینه‌ای برای آشنایی با ایده‌های جدید است. البته باید توجه داشت برپایی چنین نمایشگاه‌هایی محدود به یک مناسبت و یا ایام خاص نباشد بلکه در هر فرصتی می‌توان زمینه معرفی ایده‌های خلاق را فراهم کرد و پژوهش را به متن زندگی عموم جامعه کشاند.

 

این دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد اپتیک دانشگاه زنجان که با جمعی از دانشجویان در یک شرکت دانش‌بنیان مشغول فعالیت‌های علمی پژوهشی هستند، تصریح کرد: بسیاری از دانشجویان، علاقه‌مند به حضور در عرصه پژوهش هستند که با قدری حمایت از سوی مسئولان و دست‌اندرکاران در فراهم کردن امنیت شغلی و تامین زندگی شاهد بهره‌وری بیشتر در زمینه کارهای پژوهشی خواهیم بود زیرا تا زمانی که یک پژوهشگر دغدغه ذهنی برای تامین نیازهای اولیه زندگی خود را داشته باشد قطعا نمی‌تواند با تمرکز کافی دل به مقوله پژوهش بدهد.

 

این جوان پژوهشگر با تاکید بر اینکه جوانان پژوهشگر دغدغه حمایت دارند، خاطرنشان کرد: برای به ثمر رسیدن یک طرح پژوهشی باید از «هفت‌خوان» رد شد که این مراحل از اخذ مجوز تا تامین منابع مالی را شامل می‌شود. یکی از موارد مهم نیز توجه مسئولان به مقوله پژوهش است و هر چه دست‌اندرکاران با امر پژوهش آشنا بوده و از متخصصان و افراد زبده باشند اهمیت کار را بهتر درک کرده و همکاری بیشتری برای پیشبرد طرح‌های پژوهشی خواهند داشت.

 

شاکری با اشاره به اینکه اساتید باید ایده‌پردازی را به دانشجویان یاد دهند، گفت: اکتفا به ارائه مباحث تئوریک در کلاس‌های درس کافی نیست و باید علاوه بر آموزش عملی مباحث علمی و ایده‌پردازی را به دانشجویان یاد دهیم حتی منتظر نمانیم که افراد وارد دانشگاه شوند و می‌توان این مقوله را از دبیرستان‌ها آغاز و دانش‌آموزان را با مقوله پژوهش آشنا کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: