• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-10514-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

چگونه از سوابق بیمه‌ای خود مطلع شویم؟


مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: بیمه‌شدگان می‌توانند بدون مراجعه حضوری و با مراجعه به سامانه تامین‌اجتماعی، سوابق بیمه‌ای خود را جمع‌آوری کنند.

 

مسعود علیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: دیگر نیازی نیست که بیمه‌شدگان برای اطلاع از سوابق بیمه خود و جمع‌آوری آن به شعب تامین اجتماعی مراجعه و زمان زیادی را صرف کنند؛ چراکه امکان اطلاع از سوابق بیمه به تفکیک روز، ماه و سال از طریق سامانه www.tamin.ir  فراهم شده است و متقاضیان می‌توانند از هر نقطه از کشور، سوابق بیمه خود را جمع‌آوری کنند.

 

این مسئول با بیان این‌که ارائه خدمات غیرحضوری به بیمه‌شدگان، منتج به کاهش چشم‌گیر مراجعات ماهیانه به شعب سازمان تامین‌اجتماعی شده است، ادامه داد: کاهش مراجعات حضوری به شعب تامین اجتماعی و متعاقب آن کاهش هزینه تردد، تسهیل و تسریع در روند خدمات، افزایش رضایت‌مندی و همگامی با شیوه‌های نوین جهت بهره‌گیری از کانال‌های ارتباطی در فضای الکترونیکی ازمهم‌ترین دستاوردهای دولت الکترونیک است.

 

وی با تاکید بر این‌که سازمان تامین اجتماعی به دنبال آن است تا با ارائه خدمات الکترونیکی از تعداد مراجعات به سازمان بکاهد، افزود: خوشبختانه در حال حاضر بیش از ۹۹ درصد از مراجعات به سازمان تامین اجتماعی استان زنجان به صورت غیر حضوری است و بالای ۸۵ درصد از ابلاغ‌ها نیز به صورت الکترونیکی انجام می شود. همچنین مرکز ارتباط مردمی 1420 در راستای پاسخ‌گویی و ایجاد هرچه بیشتر رضایت‌مندی در مخاطبان سازمان راه‌اندازی شده است.

 

علیاری با بیان اینکه 53 درصد جمعیت استان  تحت پوشش تامین‌اجتماعی بوده و 14 هزار و 90 کارگاه تحت پوشش این سازمان قرار دارد، ادامه داد: در حال حاضر اداره‌کل تامین اجتماعی استان حدود 40 هزار نفر مستمری بگیر اصلی دارد که با احتساب افراد تبعی به بیش از ۷۵ هزار نفر می‌رسند؛ در واقع امسال شمار بازنشستگان اصلی و تبعی تامین اجتماعی به طور میانگین ۷.۴ درصد نسبت به پارسال رشد داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: