• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-4286-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (19)

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی زنجان خبر داد:
۹۰ درصد مهدکودک‌های شهری به دوربین مداربسته مجهز هستند


معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی زنجان گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد مهد کودک‌های شهری به دوربین مداربسته مجهز هستند.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سلمان حسینی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: زنانی که به هر دلیلی از جمله نزاع و خشونت خانگی طرد می‌شوند و یا چاره‌ای جز ترک منزل ندارند، می‌توانند با شماره تلفن 123 تماس بگیرند و در مراکزی با عنوان خانه امن اسکان داده شوند؛ در واقع سامانه اورژانس اجتماعی در سراسر کشور، به صورت شبانه‌روزی فعال است و در راستای بهبود روابط خانوادگی و پناه‌دادن به کسانی که در معرض مخاطرات هستند، فعالیت می‌کند.


این مسئول ادامه داد: زنانی که مورد تعرض و خشونت‌های خانوادگی قرار می‌گیرند، به صورت موقت و تا زمان رفع مشکل در خانه امن پناه داده می‌شوند تا از معرض مخاطرات احتمالی در کوچه و خیابان در امان باشند. در چنین شرایطی بهزیستی برای رفع مشکل مداخله می‌کند و این زنان نیز می‌توانند تا زمان بهبودی کامل از وضعیت نابسامان خانه‌هایشان دور باشند.


وی با بیان اینکه در استان زنجان نیز خانه امن برای زنان خشونت‌دیده وجود دارد، افزود: در خانه‌های امن، آموزش‌هایی مبنی بر تحکیم بنیان خانواده، مهارت‌های زندگی، کنترل خشم به مراجعه‌کننده‌ها ارائه می‌شود و زوجین در صورت نیاز می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.


حسینی در رابطه مهد‌کودک‌ها، خاطرنشان کرد: مهدهای بدون مجوز مهدهایی هستند که از اداره کل بهزیستی مجوز ندارند و مجوز آن‌ها توسط سازمان دیگری ارائه شده است و باید توجه داشت که سازمان بهزیستی متولی صدور مجوز برای مهدکودک‌ها در کشور است.


معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان، یادآور شد: مهدهایی که از بهزیستی مجوز دریافت ‌نکرده‌اند می‌توانند برای دریافت مجوز از این اداره‌کل اقدامات قانونی را انجام دهند تا بهزیستی بتواند بر این مهدها نظارت کند.


وی تصریح کرد: در حال حاضر ۹۰ درصد مهدکودک‌های شهری مجهز به دوربین مداربسته هستند و تاکید بر افزایش این دوربین‌ها در سطح مهدکودک‌های شهری و روستایی هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: