• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-4386-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (20)

عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان خبر داد:
نژادهای دام بومی استان اصلاح می‌شود


عضو هیئت علمی علوم دامی دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان گفت: با آغاز فعالت آزمایشگاه IVF و مرکز کشت رویان دانشگاه زنجان نژادهای دام بومی استان اصلاح می‌شود.


رضا معصومی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: گروه پژوهشی علوم دامی پژوهشکده دانشگاه زنجان در بخش علوم دامی اولین گروه آموزشی در دانشگاه زنجان است و به لحاظ علمی رتبه مناسبی را نسبت به سایر دانشکده‌ها دارد.


این مسئول با اشاره به پروژه اصلاح گوسفند نژاد افشاری، ادامه داد: این پروژه با هدف افزایش راندمان تولیدی و تولید مثل گوسفند نژاد افشاری در استان آغاز شد.


وی افزود: گوسفند نژاد افشاری در بین ۲۷ نژاد شناخته شده در کشور جزو نژاد‌های با توان تولید گوشت مناسب است و از آنجایی که هر نژادی نیاز به اصلاح دارد، این نژاد نیز در استان زنجان جزو نژادهای اصلاح شده است.


معصومی با اشاره به صنعت دوقلوزایی در گوسفندان، خاطرنشان کرد: نژاد گوسفند افشاری در جهت افزایش دوقلوزایی در این نژاد اصلاح شد و در حال حاضر گوسفندان با ژن دوقلوزایی در استان وجود دارد که راندمان تولید شده است.


مدیرگروه پژوهشی علوم دامی پژوهشکده دانشگاه زنجان یادآور شد: آزمایشگاه IVF و مرکز کشت رویان از دو سال پیش در دانشگاه تاسیس شده و از هفته قبل نیز فعالیت خود را آغاز کرده است که هدف این مرکز اصلاح نژادهای دام بومی استان است و امیدواریم در ماه‌های آتی شاهد تولید رویان نژادهای دام بومی در استان به صورت منجمد و یا تازه باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: