• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-4686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (24)

سرپرست آموزشکده فنی و حرفه‌ای دانشگاه الغدیر:
پژوهش یک فرآیند بلندمدت است


سرپرست آموزشکده فنی و حرفه‌ای دانشگاه الغدیر اظهارکرد: پژوهش یک فرآیند بلندمدت است.

 

جمال داوودی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه پژوهش امری نیست که محدود به یک هفته باشد، گفت: پژوهش یک فرآیند بلندمدت است و همیشه باید به این موضوع توجه داشت و در اولویت صنایع و دانشگاه‌ها باشد.

 

وی ادامه داد: از امسال تا سال بعد مسلما دانش افراد افزایش می‌یابد و در کل دنیا دانش به صورت صعودی در حال رشد است، از همین رو با یک مقدار سهل‌انگاری به طور کلی از مسائل عقب می‌مانیم.

 

داوودی خاطرنشان کرد: بیشتر ارگان‌ها به ویژه صنایع برای اینکه حرفی برای گفتن داشته باشند باید به پژوهش توجه کنند و صنایع داخلی اگر بخواهد با صنایع خارجی رقابت کنند باید به این موضوع نگاه خاصی داشته باشند. به اساتید دانشگاه‌ها باید بها داده شود و مطمئنا با اعتماد به این افراد می‌توان زمینه رشد و توسعه کشور را فراهم کرد.

 

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد که صنایع و دانشگاه هیچ کدام به دنبال دیگری نمی‌روند، گفت: صنایع به دنبال سود خود هستند و دانشگاه‌ها نیز تنها به دنبال تولید دانش هستند و هر کدام به طور جداگانه فعالیت خود را انجام می‌دهند.

 

داوودی گفت: باید شرایطی را دولت فراهم کند و قوانینی وضع شود که این دو نهاد به دنبال هم باشند یعنی شرایطی فراهم شود که دانشگاه به سمت صنایع گرایش پیدا کند و برعکس.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: