• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-5186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (29)

معاون دانشجویی دانشکده الغدیر زنجان:
خودباوری؛ مولفه مهم برای ورود فارغ‌التحصیلان به عرصه صنعت است


معاون دانشجویی دانشکده فنی الغدیر زنجان گفت: خودباوری و توان بروز مهارت‌ها مولفه مهم برای ورود فارغ‌التحصیلان به عرصه اشتغال و صنعت است.

 

علی بدرخانی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: فلسفه وجودی دانشگاه‌های مهارتی که دانشگاه‌های نسل سوم و تقاضامحور است با ساختار دانشگاه‌های دیگر که بیشتر تئوریکال هستند، قدری متفاوت است مخصوصا اینکه دانشجویان دانشگاه‌های ما دانش‌آموختگان هنرستان‌های فنی و کار و دانش هستند و رسالت ما تربیت تکنسین برای حضور در عرصه صنعت است.

 

وی با اشاره به اینکه هرچقدر با تجهیزات سخت‌افزاری بتوان کارگاه‌ها را تجهیز کرد، کمک به دانشجویان در زمینه انجام پروژه‌ها است، افزود: اعتماد به نیروی جوان یکی از نیازهای ورود فارغ‌التحصیلان به عرصه صنعت است و دانشجویان در وهله اول باید به توان خود ایمان داشته باشند تا بتوانند اعتماد صاحبان صنعت را جلب کنند.

 

معاون دانشجویی دانشکده فنی الغدیر زنجان گفت: یکی از مولفه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی، تکیه بر توان داخلی است و باید به دانشگاه‌های مهارتی بها داده شود این در حالی است که دانشجویان ما با سرانه دانش‌آموزی در حال فعالیت هستند.

 

بدرخانی با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش‌های مهارتی هزینه نیست و به نوعی بهره‌وری است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 180 هزار دانشجو در 173 مرکز کشور داریم ولی در زمینه اعتباراتی مظلوم واقع شدیم که در زنجان نیز این مسئله مشاهده می‌شود.

 

معاون دانشجویی دانشکده فنی الغدیر زنجان تاکید کرد: در حال حاضر حلقه گمشده، ارتباط صنعت با دانشگاه است، هر چند سالانه سمینارها و کنگره و نشست‌ها برگزار می‌شود ولی در عمل وقتی کارآموزان را به شرکت‌های مادر می‌خواهیم اعزام کنیم تا پارتی نباشد، کاری از پیش نمی‌رود و برای به ثمر رسیده اهداف آموزشی و توسعه صنعتی باید به توان مهارت‌آموزان اعتماد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: