• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-10814-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

برخی تجهیزات فرسوده اداری در دستگاه‌های دولتی رها شده است


استاندار زنجان گفت: برخی تجهیزات و اموال اداری فرسوده در دستگاه‌های دولتی استان رها شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان، افزود: این اموال که همه آن‌ها نیز شماره اموال دارند، از چرخه فعالیت و استفاده دستگاه‌های دولتی خارج نمی‌شوند و همین امر باعث شده است تا فضاهای اداری با این تجهیزات بلااستفاده اشغال شود.

 

وی با بیان اینکه دو مشکل عمده در خصوص اموال اداری دستگاه‌های اجرایی وجود دارد، اظهار کرد: متاسفانه بی‌توجهی مدیران دستگاه‌ها نسبت به اموال اداری فرسوده، باعث بروز مشکلات و هدررفت منابع دولتی می‌شود که باید در این راستا، توجه لازم از سوی این مدیران صورت گیرد.

 

این مسئول به استقرار نظام آراستگی در دستگاه‌های اجرایی استان اشاره کرد و ادامه داد: در این راستا باید مدیران دستگاه‌های دولتی نسبت به اجرای جدی نظام آراستگی در دستگاه‌های زیرمجموعه خود، تلاش بیشتری داشته باشند.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان، بر ضرورت ساماندهی این شرایط در قالب استقرار نظام آراستگی تاکید کرد و یادآور شد: باید طی هر سال، برنامه ثابت مشخصی در این راستا تعریف شود و با همکاری اداره‌کل اقتصاد و دارایی استان، نسبت به اجرایی کردن و ساماندهی این بخش اقدام جدی صورت گیرد.

 

درویش‌امیری به مشکلات مدیریتی و اداری در ساختار دستگاه‌های دولتی اشاره کرد و گفت: به کارگیری مدیران در سطوح مختلف دستگاه‌های اجرایی باید مطابق با شایسته‌سالاری، توانایی مدیریتی و کارشناسی افراد صورت گیرد.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی استان زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه نظام آراستگی در ساختار اداری کشور، بخشی از برنامه‌های بهبود ساختار اداری کشور است، گفت: اصلاح نظام اداری می‌تواند از طریق استقرار نظام آراستگی محقق شود.

 

شهرام طهماسبی با بیان اینکه استقرار نظام آراستگی موجب بهبود در عملکردها می شود، اظهار کرد: با استقرار و توجه دستگاه ها به نظام آراستگی، می‌توان در ساختار اداری، هزینه‌‌ها را کاهش داد و عملکردها را تقویت کرد.

 

وی با بیان اینکه برای تحقق بهبود و تقویت عملکرد دستگاه‌ها و ارتقای خدمات اداری باید به سمت اصلاح نظام اداری حرکت کرد، افزود: محقق شدن این خواسته‌ها در دستگاه‌های اجرایی، نیازمند توجه به نظام آراستگی اداری است.

 

این مسئول، بالاترین قابلیت استقرار نظام آراستگی را تقویت نظم و انضباط در فعالیت و عملکرد دستگاه‌ها برشمرد و تاکید کرد: بسیاری از نواقص و نارسایی‌های نظام اداری، قابلیت کنترل و اصلاح دارند که با توجه به مسائل مربوط به نظام آراستگی، می‌توان آن‌ها را برطرف کرد.

 

وی به اهمیت تربیت و پرورش مدیران کارآمد در نظام اداری کشور و استان تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی استان نباید ملاحظه‌ای برای هزینه کردن در راستای تربیت و پرورش مدیران کارآمد داشته باشند.

 

طهماسبی با بیان اینکه انتخاب نامناسب مدیران برای نظام اداری، موجب تحمیل هزینه‌های فراوان به کشور می‌شود، افزود: در فرآیند گزینش‌ها، باید به تخصص و کارآمدی افراد توجه لازم صورت گیرد تا شاهد استقرار مدیران توانمند در بدنه دستگاه‌های اجرایی بود.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی استان زنجان بر ضرورت تربیت مدیران توانمند در کشور تاکید کرد و گفت: باید مدیرانی برای نظام اداری پرورش یابند که به لحاظ دانش فنی، مهارتی و تکنیک‌های به روز دنیا نسبت به مدیران گذشته، متفاوت باشند.

 

در این جلسه مقرر شد دستگاه‌های اجرایی استان، بانک اطلاعاتی از افراد دارای شرایط مدیریتی برای سطوح مختلف ایجاد کرده و برای طی کردن برنامه‌های آموزشی در این بخش، با همکاری سازمان جهادکشاورزی استان، هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: