• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-5386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (31)

معاون پارک علم و فناوری استان زنجان عنوان‌کرد:
استقرار 15 شرکت در پارک علم و فناوری استان زنجان


معاون پارک علم و فناوری استان زنجان اظهار کرد: 15 شرکت در پارک علم و فناوری استان مستقر است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدمحمد موسوی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار با اشاره به اینکه هفته پژوهش و فناوری هفته‌ای است که پژوهشگران و فناورانی که محصول تولید کرده‌اند فرصتی پیدا می‌کنند تا محصولات خود را در معرض دید قرار دهند،گفت: به نظر می‌رسد نباید تنها یک هفته به امر پژوهش اختصاص پیدا کند و باید به صورت مستمر به این موضوع توجه شود؛ چرا که دنیا در زمینه پژوهش و فناوری در حرکت بوده و منتظر کسی نمی‌ماند.

 

وی ادامه داد: در ایران بر اساس آمارها تولید مقاله بالا است ولی متاسفانه فناوری و تبدیل این علم به صنعت سرمایه‌گذاری نشده است و آمار پایینی دارد.

 

موسوی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه به موضوع فن بازار هم پرداخته می‌شود، گفت: در این نمایشگاه 18سازمان و 24 شرکت در قالب فن‌بازار حضور پیدا کرده‌اند و از نظر سرمایه‌گذاری یک سری شرکت‌ها هستند که محصولات خود را ساخته‌اند و نیاز به سرمایه‌گذار دارند، که شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک علم و فناوری می‌توانند از آن‌ها حمایت کنند.

 

معاون پارک علم و فناوری استان زنجان با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری در هفتم فروردین‌ماه امسال توافق استانی‌اش را گرفت و پس از دو سال راه‌اندازی شد، تصریح کرد: این پارک از شرکت‌ها در دو قالب مادی و معنوی حمایت می‌کند، به طوری که از نظر مادی به شرکت‌ها تسهیلات بانکی ارائه می‌کند و سرمایه مورد نیاز برای تولید انبوه فعالان این عرصه را فراهم می‌کند و تسهیلات مادی شامل معافیت‌های مالی و گمرکی است که توسط پارک برای این شرکت‌ها فراهم می‌آید. از نظر حمایت معنوی نیز، پارک علم و فناوری مشاوره‌های بیمه‌ای و حقوقی و اداری به شرکت‌های مستقر در این پارک انجام می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: