• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-5486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (32)

استادیار دانشگاه زنجان:
استفاده از پژوهش به معنای هزینه برای واحدهای صنعتی نیست


استادیار گروه صنایع غذایی دانشگاه زنجان گفت: استفاده از پژوهش به معنای هزینه برای واحدهای صنعتی نیست بلکه در طولانی مدت موجب ایجاد زمینه سود برای فعالان این عرصه خواهد شد.

 

علی گنج‌لو در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: این نمایشگاه که با عنوان دستاوردهای پژوهشی و فناوری برگزار شده، فرصت خوبی برای ایجاد زمینه تعامل صنعت و دانشگاه است ولی علی‌رغم حضور خوب واحدهای دانشگاهی، بخش صنعت کمتر به عنوان بازدیدکننده حضور دارد.

 

وی با اشاره به اینکه ارتباط با صنعت حلقه گمشده در بخش پژوهش‌های دانشگاهی است، تصریح کرد: شاید دلیل رغبت کم بخش صنعت به استفاده از پژوهش‌های دانشگاهی و یافته‌های مبتنی بر تکنولوژی روز را صرفه‌جویی در هزینه از سوی واحدهای صنعتی بتوان عنوان کرد، این در حالی است که استفاده از این تکنولوژی نه تنها هزینه نیست، بلکه سرمایه‌گذاری برای طولانی مدت است.

 

استادیار دانشگاه زنجان با بیان اینکه پژوهش‌های خوبی توسط دانشجویان در گروه صنایع غذایی انجام می‌شود، تاکید کرد: صنایع غذایی رشته‌ای پویا است که امکان نوآوری، همچنین انجام پژوهش‌های مختلف در آن وجود دارد اما نکته مهم، میزان استفاده صنایع از نتایج این پژوهش‌ها است.

 

گنج‌لو خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ذائقه مردم در حال تغییر است قطعا این مساله باید مورد توجه صنایع به ویژه در حوزه صنایع غذایی قرار بگیرد زیرا یکی از مواردی که می‌توان حضور موفقی در بازار داشت توجه به نیاز و درخواست مشتریان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: