• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-5586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (33)

یک جوان مخترع:
جوانان، هراسی از ورود به دنیای پژوهش نداشته باشند


یک جوان مخترع گفت: جوانان، هراسی از ورود به دنیای پژوهش نداشته باشند، زیرا با آزمون و خطا است که می‌توان در نهایت به نتیجه مورد نظر رسید.

 

محمدرضا عابدینی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: با توجه به علاقه‌ای که به فعالیت‌های الکترونیکی داشتم از دوران کودکی وارد این عرصه شدم و کوچک‌ترین مسئله در این زمینه ذهن مرا به خود درگیر می‌کرد.

 

این جوان ۲۰ ساله زنجانی که توانسته درب هوشمند با nfc را طراحی و تولید کند، گفت: اختراعی که داشتم موفق به اخذ تاییدیه شده و در مراحل نهایی ثبت اختراع است.

 

وی با اشاره به ایده آغاز طرح اختراع خود، خاطرنشان کرد: مشکل درب‌های الکترونیکی مرا به فکر طراحی یک جایگزین بهتر کرد و این ایده را از کارت‌های الکترونیکی اتوبوس گرفتم.

 

عابدینی تاکید کرد: رمز موفقیت در هر حوزه علاوه بر علاقه شخصی مطالعه و کمک گرفتن از اساتید پیشکسوت است که در این راه من علاوه بر اینکه همه هزینه را از پول‌های شخصی خودم تامین کردم از راهنمایی‌های اساتید دانشگاه نیز بسیار استفاده کردم.

 

این مخترع جوان با تاکید بر اینکه جوانان و نوجوانان از ورود به عرصه فعالیت‌های پژوهشی ترس به خود راه ندهند، گفت: علاوه بر این، نگرانی از آینده و ورود به بازار کار مقوله‌ای است که بسیاری از جوانان را دچار نگرانی کرده و معمولا باعث می‌شود علاقه‌مندان از آزمون و خطاها دلسرد شده و تمایلی به ادامه راه نداشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: