• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-10914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (34)

زنگ شهرداری برای اولین‌بار در کشور در مدارس زنجان به صدا در می‌آید


سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان گفت: در راستای نهادینه کردن فرهنگ شهروندی و مشارکت در حفظ و نگهداری از مبلمان شهری، برای اولین‌بار در کشور زنگ شهرداری در مدارس زنجان به صدا در‌می‌آید.

 

اسماعیل موسوی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: شهرداری بر اساس رسالتی که دارد بخش قابل توجهی از فعالیت‌های فرهنگی خود را در زمینه اقدامات مربوط به آموزش شهروندان بر عهده دارد.

 

وی با اشاره به اینکه امسال پنج میلیارد تومان بودجه فرهنگی برای شهرداری زنجان در نظر گرفته شده است، افزود: با توجه به مشکلاتی که گریبانگیر همه شهرداری‌ها و بالطبع شهرداری زنجان در تحقق بودجه وجود دارد تاکنون یک و نیم میلیارد تومان برای اقدامات فرهنگی هزینه شده است.

 

موسوی با بیان اینکه اقدامات شهرداری زنجان در حوزه فرهنگی با دو محور اصلی دنبال می‌شود، تصریح کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی، همچنین ایجاد فضای شاد و مفرح که قاعدتا در شان زنجان به عنوان شادترین شهر کشور باشد، در دستور کار است.

 

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان با اشاره به اینکه زنجان به‌عنوان پایتخت شور و شعور حسینی شناخته شده است، خاطرنشان کرد: اجرای همه برنامه‌های شاد و مفرح نیز بی‌ارتباط به این مسئله نخواهد بود.

 

موسوی با بیان اینکه فعالیت فرهنگی، کاری دیربازده است، گفت: این در حالی است که عموما در حوزه اقدامات فرهنگی منتظر نتیجه زودبازده هستیم و این امر به‌عنوان یک آفت محسوب می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه شهروندان باید همکاری لازم با شهرداری را در حفظ و نگهداری مبلمان شهری داشته باشند، تاکید کرد: ما در نگهداری امکاناتی که در سطح شهر برای مردم اختصاص پیدا کرده در برخی جاها مشکل داریم و این نشان از این است که باید بیشتر در زمینه کار فرهنگی پایدار اقدامات لازم انجام شود.

 

موسوی خاطرنشان کرد: در راستای رویکرد فرهنگ‌محوری بر مبنای کار در مدارس، اجرای زنگ شهرداری در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا مطرح و پس از کسب آرای لازم مورد تایید شهردار قرار گرفت و تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش برای اجرای این زنگ منعقد شد.

 

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری زنجان در خصوص نحوه اجرای این زنگ، گفت: زنگ شهرداری سه زنگ در طول سال تحصیلی است که با هدف آشنایی نوجوانان با سه حرفه پاکبانی، باغبانی و آتش‌نشانی اجرا خواهد شد و هدف از آن ایجاد زمینه مشارکت نوجوانان در حفظ و نگهداری از شهر و تلاش برای تحقق حداکثری فرهنگ حفظ و نگهداری از زیرساخت‌ها و مبلمان شهری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: